Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Opište prosím kontrolní kód "7261"
Nebo použijte RSS kanál

7. ročník Traxlerova memoriálu je za námi

(2.6.2014 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 3.6.2014)
Za účasti 46 hráčů proběhl v sobotu 31.5.2014 v malém sále KD veselí nad Lužnicí 7. ročník Memoriálu P. Karla Traxlera v rapid šachu. Na turnaj opět přijeli kromě hráčů Jihočeského kraje také účastníci z jiných krajů. Nejdál to měli tři hráči z Ostravy, ale dorazili také hráči z východních Čech, Prahy, Brna a již třetím rokem také výprava z partnerského Veselí nad Moravou. Těch přijelo letos šest a neodjeli s prázdnou.
Turnaj byl velmi vyrovnaný a o pořadí na prvních třech místech rozhodlo až pomocné hodnocení. Vítězem se s 5,5 body stal Zdeněk Uřičář z ŠK Veselí nad Moravou před Jaroslavem Hejlem z domácího ŠK Veselí nad Lužnicí a FM Štěpánem Papáčkem z Třeboně, všichni. Dalo by se říci, že turnaj ovládli borci z Veselí. O půl bodu zpět zůstala čtveřice pětibodových hráčů. Bramborovou medaili bral nejlepší senior Miroslav Kamlach z SK Loko Praha, pátý byl nejlepší mládežník do 16 let Jan Žilavý ze Šachklubu Tábor, na šestém místě se podařilo umístit mně a sedmý skončil loňský vítěz Alois Bartoš ze Sokola Tábor. Cenu pro nejlepšího hráče do ELO 1900 získal Jan Žilavý, nejlepším hráčem do ELO 1600 se stal Bohumír Hájek z TJ ČZ Strakonice a konečně nejlepším hráčem do ELO 1250 se stal neregistrovaný Jaroslav Studénka z Ostravy.
Mezi nejmladším a nejstarším bylo minimálně 64 let. Nejmladším účastníkem byl šestiletý domácí Lukáš Pícha, který sice skončil s půl bodem poslední, ale soupeři si museli svůj zisk poctivě vybojovat. Uvidíme tak za tři čtyři roky… Lukášovi se omlouvám - do tabulky se dostalo jeho jméno s tvrdým ý - příště se polepšíme:-)
Během obědové přestávky se jako už každoročně vydala skupina hráčů na místní hřbitov, kde položila kytku na hrob P. Karla Traxlera.
Z mého pohledu proběhl turnaj jinak bezproblémově, nikdo nevznesl žádnou námitku a také s cenami vládla spokojenost. Takže nezbývá, než poděkovat za účast a těšit se na další rok.
Ve fotogalerii naleznete odkaz na foto z turnaje. Fotili Václav Jelínek, Břetislav Crha a Josef Petr (přidáno několik fotek do fotogalerie).