Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Nebo použijte RSS kanál

Jana Maříková na MS mládeže - konečné výsledky

(21.12.2013 - Ladislav Sýkora, aktualizováno 23.12.2013 a 29.12.2013)
29.12.2013
Mistrovství světa mládeže včera skončilo. Jana až do posledního kola bojovala o umístění v první desítce, což by při jejím startovním čísle byl vynikající úspěch. Bohužel poslední partii prohrála, ale i tak může být s umístěním na 20. místě (posun o deset míst oproti nasazení) spokojena. Stejně tak může být spokojena se svým bodovým ziskem a s tím, že sehrála několik úspěšných partií proti ratingově silnějším hráčkám. Nejcennější je určitě skalp třetí nasazené německé hráčky Hanna-Marie Klek. Všechny porážky byly s hráčkami, které se umístily do 12. místa (včetně vítězné Rusky Lidie Tomnikové). Jana si polepší i ratingově, vždyť hrála na výkon 2123. Velká gratulace!
Veškeré výsledky už jsou na stránkách pořadatelů i na chess-results. Na Novoborském šachovém serveru najdete i povídání k průběhu turnaje.

23.12.2013
Po třech výhrách v úvodu turnaje se už Janě tolik nedařilo a z dalších tří partií získala jen půl bodu. Nutno ovšem dodat, že ve všech případech hrála opět s ratingově mnohem silnějšími hráčkami. Remíza s hráčkou s ELO nad 2250 rozhodně není neúspěch. Držme Janě palce, ať jí zase nějaký ten bodík přibude!
Níže ještě přidávám odkaz na výsledky na chess-result.

21.12.2013
Výborně si zatím vede Jana Maříková na mistrovství světa mládeže v kategorii dívek do 18 let ve Spojených Arabských Emirátech. Po 3. kole má plný bodový zisk a dokázala už porazit dvě ratingově dost silnější hráčky. Se startovním číslem 30 je prozatím příjemným překvapením. Zprávy o MS najdete na Novoborském šachovém serveru, anebo můžete zavítat přímo na stránky poořadatele (viz odkaz níže).