Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách
Opište prosím kontrolní kód "4023"
Nebo použijte RSS kanál
(18.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Uplynulý víkend byl doslova "přeplněný" divizními utkáními. Ve dvou dnech se konala utkání ve všech třech jihočeských divizích, což se týkalo i Veselských družstev. Pro Veselí to ale nebyl příliš úspěšný víkend, když zabodovat dokázalo pouze mládežnické céčko ve 3. divizi.
(5.3.2014 - Ladislav Sýkora)
V sekci Mládež najdete upozornění na nejbližší turnaje mládeže v rámci krajských přeborů. Mimo tyto turnaje je pro děti a mládež také dobrý KP v rapidu v Písku "O putovní pohár starosty města Písku", kterého se pravidelně účastní řada dětí z kraje. Turnaj se hraje už tuto sobotu 8.3.
(2.3.2014 - Ladislav Sýkora)
Ve 2. divizi jsme zaznamenali další porážku - tentokrát s celkem Strakonice C v poměru 2,5:5,5. Tato porážka znamená, že ve skupině o udržení už skončíme poslední a nic na tom už nemůže změnit poslední utkání proti ŠK Týn nad Vltavou za čtrnáct dní.
(23.2.2014 - Ladislav Sýkora)
Vcelku podle očekávání jsme v 1. divizi prohráli s favoritem ze Šachklubu Písek 3:5.
(22.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 8.3.2014 se v Písku koná 16. ročník rapid turnaje "O putovní pohár starosty města Písku", který je zároveň krajským přeborem. Je to dle mých zkušeností jeden z nejlepších turnajů v kraji po stránce organizační i účastí hráčů. Každému - včetně mládeže - lze tento turnaj jen doporučit.
Odkaz na propozice najdete v kalendáři akcí/Jiné akce.
(16.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 8.3.2014 se bude v písku konat turnaj v rapidu "O putovní pohár starosty města Písku", který je zároveň krajským přeborem v rapidu. Propozice viz níže.
V sobotu 24.5. se bude konat 2. císařský turnaj v rapidu v Takoníně. Propozice naleznete v kalendáři akcí/jiné akce.
V kategorii "Mládež" najdete článek o dalších dobrých výkonech veselských dětí na kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapid šachu v Táboře.
(16.2.2014 - Ladislav Sýkora)
(10.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V neděli jsme konečně zabrali v 1. divizi a proti aktuálně poslednímu Sokolu Tábor C jsme venku nasbírali 5,5 bodů a jasně vyhráli. Výhra nás posunula trochu mimo sestupové příčky, ale ne zas moc daleko. Stále jsme dosti akutně ohroženi sestupem a z posledních tří utkání musíme nějaké body urvat, i když to bude o dost těžší, než proti céčku Tábora.
(2.2.2014 - Ladislav Sýkora)
Pro zájemce jsem do užitečných odkazů přidal další (už čtvrtý) zajímavý herní a tréninkový server "Chesstempo". Myslím, že tam lze najít spoustu užitečných a zajímavých věcí. Je tam samozřejmě trénink taktiky, ale taky databáze zahájení a spousta partii k přehrání. Určitě to stojí za prozkoumání.
(2.2.2014 - Ladislav Sýkora)
Ve skupině o udržení jsme první utkání venku s ŠS Bechyně vcelku podle papírových předpokladů prohráli. Domácí nastoupili v téměř nejsilnější sestavě a měli tentokrát papírovou převahu na všech šachovnicích. Od třetí desky dokonce minimálně o 250 ELO bodů. Takže porážka 2,5:5,5 není až tak hrozná.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one