Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
(12.6.2018 - Ladislav Sýkora)
Šachových události v mládežnických kategoriích se za poslední měsíce nahromadilo tolik, že je nejen nestíhám navštívit, ale pak ani o nich napsat.
(20.5.2018 - Ladislav Sýkora)
V krajském přeboru mládeže v praktickém šachu se dnes rozdělovaly medaile a postupy na M Čech. Z veselských šachistů se nejvíce dařilo Ondrovi Fucimanovi, toho času hájícího barvy Šachklubu Tábor. Nejen, že vybojoval postup na mistrovství Čech, ale celou kategorii H16 vyhrál.
(4.5.2018 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 28.4.2018 proběhl za veselské účasti další ročník krajského přeboru družstev mladších žáků v rapid šachu. Naši splnili cíl - postoupit do finálové skupiny. Tam už ale s ratingově silnějšími soupeři neuspěli a obsadili pozici těsně pod stupni vítězů.
(25.3.2018 - Ladislav Sýkora)
Dnes skončil seriál velké ceny Jihočeského kraje mládeže v rapid šachu. Pro kategorie H 10 a H12 to byla také součást kvalifikace na krajský přebor v praktickém šachu. Veselské děti se rozhodně nejen dnes, ale i v celém seriálu neztratily.
(25.2.2018 - Ladislav Sýkora)
V Českých Budějovicích se konal 3. díl Velké ceny Jihočeského kraje mládeže v rapid šachu. Do Budějovic tentokrát vyjela jen čtyřčlenná skupina, ale opět podala solidní výkon. Výbornou formu v této sezóně potvrdil Lukáš Pícha, který si z Velké ceny odváží další prvenství v kategorii HD12!
(14.1.2018 - Ladislav Sýkora)
2. velká cena Jč. kraje mládeže v Českých Budějovicích byla pro sedmičlennou veselskou výpravu úspěšná. Opět jsme přivezli medaili, a to hned zlatou zásluhou Lukáše Píchy v kategorii HD12.
(17.12.2017 - Ladislav Sýkora)
Dnes se v Písku konal první ze série turnajů v rámci velké ceny Jihočeského kraje mládeže. Z Veselí se účastnilo 8 dětí ve všech věkových kategoriích.
(21.6.2017 - Ladislav Sýkora)
Vynikajícího výsledku na MČR školních družstev dosáhlo družstvo mladších žáků ze ZŠ Blatské sídliště. V konkurenci 32 družstev vystoupalo družstvo - nasazené jako předposlední - až na 9. příčku!
(10.4.2017 - Ladislav Sýkora)
V krajském kole přeboru škol reprezentovala letos Veselí jen dvě družstva ze ZŠ Blatské sídliště. Oproti předchozím ročníkům se neúčastnila družstva ze ZŠ ČSA a SOŠEP. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo mladších žáků ve složení Jakub Hajíček, Lukáš Pícha, Matyáš Kostelník a Matěj Pavliš.
(28.3.2017 - Ladislav Sýkora)
V neděli 26.3. se v Horní Stropnici odehrál poslední - 5. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapid šachu. Naši pětičlenné výpravě se velmi dařilo.