Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Opište prosím kontrolní kód "2955"
Nebo použijte RSS kanál

Mladší žáci z 1. ZŠ Veselí postupují na MČR školních družstev!

(30.1.2013 - Ladislav Sýkora)
Výborného výsledku dosáhli žáci z 1. ZŠ Veselí nad Lužnicí v krajském finále přeboru škol čtyřčlenných družstev v kategorii 1. - 5. třída. V konkurenci šestnácti družstev skončili jako pátí nasazení na 2. příčce, což zároveň znamená postup na MČR! To se bude hrát ve dnech 20. - 21.3.2013 ve Vyškově.

Družstvo ve složení František Liška, Vojtěch Popelák, Prokop Nestával a Lucie Horejšová skončilo se ziskem 19,5 bodů z partií o pět bodů za suverénně nejlepší ZŠ a MŠ Kubatova ČB a odva body před třetí ZŠ Oskara Nedbala ČB. Turnaj se hrál olympijským systémem, rozhodující byl tedy celkový počet bodů ze všech partií družstva.
Družstvo podalo solidní týmový výkon, ale přesto je nutno vyzdvihnout vynikající výkony borců na prvních dvou šachovnicích, kteří se v hodnocení jednotlivců umístili na 4. a 6. příčce s výkonem přes 1500 ELO bodů (František měl výkon téměř 1600 ELO bodů). František na 1. šachovnici měl druhý nejvyšší průměrný rating soupeřů ze všech zúčastněných (1370 bodů), přesto ztratil jen 1,5 bodu ze sedmi partií. Ještě o bod více získal Vojta, ale ten měl na druhé šachovnici přeci jen přijatelnější soupeře.

V kategorii 6. - 9. třída jsme měli dvě želízka v ohni. Družstvo z 1. ZŠ skončilo po dobrém výkonu na 6. příčce a polepšilo si o dvě příčky oproti nasazení. Zde je třeba vyzdvihnout výkon Michala Dvořáka na 2. šachovnici, který získal celkem 5 bodů a prohrál pouze se dvěma "elisty". Družstvo ze 2. ZŠ skončilo ve druhé polovině tabulky, ale umístění zhruba odpovídá jeho nasazení. V nejstarší kategorii jsme letos neměli zastoupení.

Ve fotogalerii bude dodán odkaz na pár fotek z turnaje.

Co se týče prostředí, tak turnaj byl umístěn do moderní budovy filozofické fakulty Jihočeské univerzity. Organizačně se ale turnaj pořadatelům příliš nepovedl. Start opožděný o hodinu a půl znamenal i přes veškerou snahu také posun ukončení turnaje zhruba o tuto dobu, což zejména pro kategorii 6. - 9. třída, která se hrála nejdéle, znamenalo nemalé problémy. Některá družstva tak odjela z turnaje ještě před jeho ukončením, i když to pro ně znamenalo kontumační prohru. Koneckonců i my jsme museli opustit turnaj ještě před vyhlášením výsledků kategorie 6. - 9. třída, abychom stihli alespoň vlak v 18:04.