Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Opište prosím kontrolní kód "2955"
Nebo použijte RSS kanál

Proběhl krajský přebor děti do 8 let

(5.4.2014 - Ladislav Sýkora)
Za účasti 19-ti dětí se dnes konal krajský přebor dětí do 8 let. Mezi 12 chlapci a 9 dívkami startovali hned čtyři šachisti z Veselí (samí kluci, škoda, že nemáme žádnou slečnu v této kategorii). Kluci ale ukázali, že se ani v kraji neztratí! Z KP si zásluhou nejmladšího z veselského čtyřlístku Lukáše Píchy vezeme bronz v kategorii chlapců a k tomu ještě páté místo Járy Faflíka (celkově šestý).
Oba chlapci si zároveň svým výkonem uhráli 4. VT. Lukáš získal 6 bodu z 9 a Jára za ním zaostal jen o půl bodu! Jejich výkony je zcela jednoznačně opravňují startovat na mistrovství ČR v této nejmladší kategorii, které se bude konat za měsíc, a to shodou okolností opět v Táboře.
Smůlu na rozlosování měl Jakub Hajíček, který v prvních dvou kolech narazil na dva nejvýše nasazené - pozdější vítěze v kategorii chlapců i dívek. Dvě porážky hned zkraje jej asi trochu rozhodily, protože vzápětí přidal další dvě a po čtyřech kolech byl na nule. Pak se ale pochlapil (pomohl k tomu taky oběd a bod zdarma za volný los) a po osmém kole už měl na kontě 4 body. Vzhledem k nešťastnému startu není konečné 9. místo mezi chlapci (14. místo celkově) vůbec špatné. Pro Matyáše Pecla to byl vůbec první turnaj mimo šachový kroužek. Získaných 3,5 bodů z 9 je i přes poslední místo v kategorii chlapců (17. místo celkově) docela dobrý začátek.
Ve fotogalerii v sekci /Mládež turnaje KP/ naleznete pár fotek z turnaje.