Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Opište prosím kontrolní kód "2269"
Nebo použijte RSS kanál

V kvalifikačním turnaji KP mládeže opět medaile

(16.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 15.2. se v Táboře konal 3. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapid šachu. A opět se dařilo veselské výpravě, která si veze z Tábora čtyři medaile. Opět hráli všichni společně s vyhodnocením každé kategorie zvlášť. Letos už tradičně se nám nejvíce dařilo v kategorii do 12 let, kde zvítězil Vojta Popelák a třetí skončil Ondřej Fuciman. A to ještě Vojta Icha obsadil čtvrtou příčku se stejným bodovým ziskem, jako Ondra, ale s horším pomocným hodnocením. Ondra ovšem podal vynikající výkon, když dokázal porazit i nasazenou trojku celého turnaje a remizovat s turnajovou dvojkou! O zlato v kategorii H12 přišel až prohrou v posledním kole. Nedařilo se už tolik Prokopovi Nestávalovi, který po dvou třetích místech skončil tentokrát až šestý. Výborný vstup do šachového světa zažil teprve šestiletý Lukáš Pícha, který na svém prvním turnaji v životě dokázal získat 3,5 bodu ze sedmi a v nejmladší kategorii do 8 let obsadil výborné druhé místo! Nejen, že dokázal porazit hned tři své soupeře, ale navíc remizoval s hráčkou s 3. VT! Vypadá to, že se ve Veselí objevil další velký talent. Třetí skončila v kategorii dívek do 14 let Tereza Šímová. V kategorii do 14 let pak obsadil František Liška těsně 4. příčku díky horšímu pomocnému hodnocení. V odkazech níže najdete hodnocení turnaje na stránkách pořadatele a celkové výsledky.