Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Opište prosím kontrolní kód "2269"
Nebo použijte RSS kanál

Výborný výkon na začátku sezóny

(19.10.2013 - Ladislav Sýkora)
Výborný výkon odvedly děti z ŠK Veselí nad Lužnicí na zahajovacím kvalifikačním turnaji KP mládeže v rapid šachu v Písku. Šestičlenná výprava přivezla čtyři medaile!
Turnaj se hrál společně pro všechny kategorie, vyhlášení pak proběhlo pro jednotlivé kategorie zvlášť.
Největšího úspěchu dosáhnul František Liška, který skončil celkově třetí a v kategorii H14 stříbrný. František byl asi největším (a dodejme příjemným) překvapením, když jako devátý nasazený dokonce usiloval v posledním kole o celkové vítězství. V celém turnaji prohrál pouze s vítězem a nejvýše nasazeným Honzou Žilavým ze Šachklubu Tábor. Jeho výkon v turnaji byl 1550 bodů! Opravdu obdivuhodný start. Doufejme, že mu vydrží forma co nejdéle.
Výborně zahráli také Vojta Popelák a Prokop Nestával, kteří obsadili 2. a 3. příčku v kategorii H12 (celkově 10. a 14. místo), oba s výkonem přes 1300 bodů.
V kategorii dívek, která byla vyhlášena samostatně bez rozdílu věku vyhrála Tereza Šímová, celkově šestnáctá. Tereza byla dle nasazení favoritka a svou roli splnila.
Mikuláš Pecl v kategorii H16 nezahrál špatně a prohrál pouze s elisty. Ve své kategorii mu ale čtyři výhry stačily jen na poslední místo, když celkově byl 17. Vojta Icha střídal světlé okamžiky s těmi horšími a se třemi body obsadil v kategorii H12 šesté místo, celkově 26.
Celkové hodnocení je, že všechny děti zahrály na hranici svých možností a některé ji dokonce překročily, což se týká zejména výkonu Františka, ale například i Vojty Popeláka, kterému k remíze s talentovaným Davidem Hákem po napínavém a bojovném průběhu gratuloval i trenér Davida pan Bartoš.
Jinak organizace byla výborná, turnaj proběhl bez zádrhelů a ani na obědě v hotelu Otava nedošlo k žádnému zdržení. Myslím, že se můžeme těšit na další turnaje.
Výsledky viz odkaz níže. Na chess-results není zatím rozdělení podle kategorií, ale jednotlivé kategorie jsou u hráčů uvedeny.
Ve fotogalerii najdete odkaz na fotky z turnaje.