Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

1. divize definitivně zachráněna

(20.3.2016 - Ladislav Sýkora)
Bezpečnou domácí výhrou bez jediné porážky v poměru 5,5 : 2,5 nad posledním celkem tabulky - Spartakem Soběslav jsme si pojistili účast v 1. jihočeské divizi i pro příští rok.
Poprvé v sezóně za nás nastoupil i Milan Pouch, a i když nakonec "jen" remizoval, určitě vnesl do sestavy patřičný klid. Navíc se nám podařilo dát dohromady slušnou sestavu (obětavě přijel i Honza Fiala z Písku), přestože tentokrát nenastoupil náš letos jednoznačně nejúspěšnější "bijec" Jarda Hejl. Tři domácí výhry zajistili Jana Maříková na 1 šachovnici, Pavel Dvořák (letos první výhra!) na šesté a Honza Gutwirth na osmé desce. Zbytek sestavy remizoval. Průběh partií jsem moc nesledoval, protože můj obvyklý soupeř Andon Petkov proti mně opět vytáhnul neotřepané pokračování ve francouzské. Dvakrát jsem bohužel vypustil jasnou výhodu, ale možná to bylo přemírou odpovědnosti - dnes jsme prostě nesměli prohrát. Nakonec partie přešla do naprosto ploché jezdcové koncovky. Z ostatních partií jsem zaregistroval, že Honza Gutwirth stál hned od začátku lépe a naopak Vláďa Hochmann přišel o pěšce. Pavel Dvořák měl dámu za dvě věže a v okamžiku, kdy jsem pozici viděl, měl opticky prostorovou převahu. Jak se nakonec ukázalo, nebylo to jen opticky. Vláďa nakonec svou partii dotáhl do remízy.
Jistým sestupujícím je tak náš soupeř Spartak, kterému to sice nepřejeme, ale na druhou stranu si snad budeme moci vypomáhat vzájemným hostováním. Sestupuje letos jen jeden tým, protože oba jihočeští zástupci se ve druhé lize udrželi již bezpečně dvě kola před koncem.
20.03.2016 18:18:50
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one