Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

8. ročník Traxlerova memoriálu je za námi

(7.6.2015 - Ladislav Sýkora)
Za rekordní účasti 50 hráčů proběhl v sobotu 6.6.2015 8. ročník memoriálu P. Karla Traxlera. Zúčastnili se jej hráči nejen z jihu Čech, ale také hráči z Prahy, Ostravy a dalších míst ČR. Potěšila opět vysoká účast 8 hráčů z partnerského Veselí nad Moravou.
Vítězem se stal první nasazený FM Adolf Lacina z ČZ Strakonice před Janem Miesbauerem ze Šachklubu Písek a domácí Janou Maříkovou. Vítěz bral zároveň cenu pro nejlepšího hráče na 60 let a druhý v pořadí pak k ceně za druhé místo přidal trofej pro nejlepšího hráče do 16 let. Nejlepším hráčem do ELO 1900 se stal loňský celkový vítěz Zdeněk Uřičář, do ELO 1600 Ondřej Horňák - oba z partnerského Veselí nad Moravou a do ELO 1250 Miroslav Fürbacher z Milevska. Věcnou cenu obdrželi všichni a oceněn byl i nejmladší hráč - sedmiletý Lukáš Pícha z domácího oddílu, který bojoval statečně a získal jeden bod za výhru.
Myslím, že turnaj se povedl a hráči odjížděli spokojení. Zkazit náladu se nepodařilo ani horku, které se zvenčí snažilo dostat do sálu. Díky daru společnosti Fontea bylo stále čím se osvěžit a k duhu přišla hráčům i novinka v podobě napečených šachových perníčků. V polední pauze se opět několik skupinek vydalo ke hrobu Pátera Karla Traxlera na místní hřbitov.
Ve fotogalerii brzy přibude pár fotek z turnaje.
07.06.2015 21:16:45
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one