Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

9. ročník Traxlerova memoriálu je minulostí

(5.6.2016 - Ladislav Sýkora)
V sobotu 4.6.2016 se pod záštitou města Veselí nad Lužnicí konal v malém sále kulturního domu už 9. ročník memoriálu P. Karla Traxlera v rapid šachu. V konkurenci 44 účastníků si tentokrát nejlépe vedl nejvýše nasazený FM Štěpán Papáček z TJ Jiskra Třeboň. 2. místo si vybojoval předloňský vítěz Zdeněk Uřičář z partnerského Veselí nad Moravou a na 3. místě se umístil vítěz z roku 2011 Frank Korostenski z TJ Sokol Chvalšiny, který zároveň zvítězil v kategorii seniorů. Nejlepším hráčem do ELO 1900 se stal Marián Lauko z ŠK Český Krumlov, do ELO 1600 domácí Ondřej Fuciman a do ELO 1250 Aleš Manuel Papáček z TJ Jiskra Třeboň. Nejlepším domácím účastníkem se stala Jana Maříková na 9. místě, které jako obvykle unikla cena pro nejlepší ženu, jelikož se účastnila jako jediná.
Turnaj proběhl opět bez problémů. Cenově byl mimořádně bohatý, protože se mi podařilo oslovit další dvě veselské firmy k podpoře turnaje. Poděkování tak patří kromě městu Veselí nad Lužnicí a pracovníkům KD také společnostem Madeta Řípec, Teufelberger, Fontea, Grena, Vesco, RM Gastro, efko a Partner in Pet Food.
V polední přestávce se opět vydala početná skupina účastníků turnaje na místní hřbitov položit kytici na hrob pátera Karla Traxlera.
Opět potěšila početná výprava z partnerského Veselí nad Lužnicí, kterých letos přijelo rovných 10. Z účastníků mimo kraj opět dorazili hráči z Prahy a Ostravy. Nejmladším účastníkem byl osmiletý domácí Lukáš Pícha, který absolvoval už třetí ročník (!).
V dohledné době přibude ve fotogalerii několik fotek z turnaje, které pořídil veselský kronikář Václav Jelínek.
Odkaz na výsledky je níže.
05.06.2016 15:24:13
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one