Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Ani v 5. kole jsme neuspěli

(12.12.2018 - Jaroslav Hejl a Ladislav Sýkora)
V předehrávaném domácím utkání se Sokolem Tábor C jsme podlehli hostům poměrně jednoznačně 2,5:5,5. Utkání se pro nás bohužel od začátku vyvíjelo nepříznivě zejména na zadních deskách, což komentuje Jarda takto:

Hráli jsme proti Táboru C a bylo to vskutku zajímavé utkání. Z mého pohledu to vypadalo následovně.
Proti soupeři jsem rozehrál sicilskou obranu a soupeř se v teorii v 10. tahu hluboce zamyslel na celou hodinu (!). Takže první část jsem mohl sledovat a viděl jsem vskutku věci - po půl hodině hraní, byla zadní polovina našich desek jako jeden muž v prohraných pozicích, zbytek tj. první čtyři desky vypadaly vyrovnaně. Po hodině jsem začal hrát a snažil se, co jsem mohl, akorát jsem viděl, jak zadní desky po jedné prohrávají. Pak nás naštěstí trochu vzpružil Láďa na 3., chvilku na to vyplynula na první remíza, takže utkání už bylo zpečetěno. Já měl pozici naštěstí hodně dobrou, tak jsem to technicky dohrál a Vláďa Hochman dohrával poslední - koncovku 2 lehké figury proti věži plus mínus nějaký pěšec a po boji nakonec pozici neudržel a prohrál.
JH

Já bych k tomu jen dodal, že po rychlých čtyřech prohrách na zadních deskách jsem si řekl, že na remízu v partii nyní nelze hrát, abychom mohli vůbec usilovat o remízu v utkání. Takže jsem se začal snažit trochu kalit vodu lehce "netradičním" postupem na dámském křídle v jinak celkem plytké aljechince. Soupeř ale odehrál i přechod do střední hry na výši a má oběť figury za dva pěšce a zpomalení vývinu soupeřova královského křídla se za chvíli ukázala jako nekorektní. V situaci, kdy už mohl naplno udeřit, se ale dopustil několika nepřesných tahů, kterými mi dovolil taktickými obraty získat materiál zpět s výhodou. To jej asi úplně rozhodilo, protože následovalo několik dalších nepodařených tahů a během krátké chvilky bylo po partii. Tedy výhra s notnou dávkou štěstí.
Výsledky na webu budou až po odehrání kompletního kola tuto neděli.
Nám nyní nezbývá, než zabojovat ve druhé půlce sezóny. Snad pro nás bude rok 2019 trochu veselejší.
LS

---
13.01.2019 18:10:25
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one