Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Bojovný remízový víkend

(24.2.2020 - Ladislav Sýkora)
Víkend 22.2. a 23.2. byl pro několik členů ŠK zcela zaplněn šachovou hrou, protože hned tři naskočili do obou utkání. Nejprve doma v sobotu mládežnické béčko remizovalo s celkem Olympia ČB Kings 2,5:2,5 a pak v neděli áčko rovněž remizovalo v Kaplicích se Spartakem 4:4. Dá se říci, že v obou utkáních to byl spíše zisk bodů vzhledem k sestavám. Olympia snad kromě první desky měla výraznou ratingovou převahu a do Kaplic jsme zase odjížděli (bohužel už poněkolikáté!) oslabeni, tentokrát dokonce v šesti.
V obou utkáních jsme ale projevili velkou bojovnost a odhodlání nedat kůži lacino.
V béčku se poměrně rychle podařilo přehrát své soupeře Marku Novotnému a mně. Lukáš Pícha po spletitém boji nakonec přinutil soupeře remizovat věčným šachem a Marcelka Miklová s Matyášem Kostelníkem sváděli dlouhý a urputný souboj se silnějšími soupeři. Zkušenost ale ještě zatím přála hostům.
V neděli jsme tedy začínali za stavu 0:2. Vezmu to stručně od první šachovnice. Jarda trpělivě zesiloval tlak na soupeře, čímž si vynutil zisk několika pěšců a nakonec i výhru. Já jsem téměř stejně dlouho udolával svého soupeře, když prvních asi dvacet tahů jsem ač bílými figurami stál velmi defenzivně. Soupeř ale aktivní postavení promarnil zbytečnými výměnami figur a pak mi sedl na vějičku a skonzumoval jedovatého pěšce. Za to zaplatil kvalitou, kterou jsem ale proměňoval až do 72. tahu. Vláďa tentokrát ze zahájení vyšel naprosto vyrovnaně a tak to nakonec i skončilo. Marcelovu partii jsem moc neviděl, ale remíza taky jasná. Marek je letos pořádně rozjetý a opět soupeře přejel už na počátku střední hry, kdy získal kvalitu, kterou bezpečně proměnil v celý bod. Lukáš tentokrát na soupeře nestačil.
Optimisti by řekli, že teda dobrý, ale ...
Tak snad na poslední dvě utkání nastoupíme alespoň v osmi.
24.02.2020 20:49:42
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one