Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Bojovný výkon ve 3. divizi

(24.1.2015 - Ladislav Sýkora)
Převážně mládežnické družstvo B dnes dlouho vzdorovalo ve čtyřech proti domácímu favoritovi z ŠK Týn nad Vltavou. Nakonec jsme podlehli nejtěsnějším rozdílem 2:3.
Do Týna jsme odjížděli ve čtyřech, když původně nominovaný Honza Grulo ráno oznámil, že mu není dobře a nemůže hrát. To nás ale nijak nezlomilo a pustili jsme se odvážně do soupeře. Já jsem sice na první šachovnici moc nezazářil, když jsem už v devátém tahu v sicilské přehlédl možnost beztrestně prosadit d5 a vyrovnat hry. To se mi pak vymstilo, když soupeř už mi moc šancí nedal a dosti mě zatlačil do obrany. Po vynucených taktických zápletkách jsem byl nucen přejít do koncovky s pěšcem méně, kterou jsem i přes velkou snahu neudržel. Zato na ostatních šachovnicích se děly věci! Na druhé desce Tomáš proti svému rovněž mladému soupeři získal slušnou prostorovou převahu a chvíli to vypadalo velmi nadějně. Bohužel v taktické zápletce se Tomáš nezorientoval dobře a výhodu ztratil. A jak to bývá, trochu jej to rozhodilo, takže po chvíli přidal soupeři kvalitu a ten již šanci nepustil. Na třetí desce se hrála opět sicilská, kterou Fandův soupeř hrubě nezvládnul, když jednotahově přehlédnul figuru. Fanda pak dotáhnul partii po sérii výměn do vítězného konce. Konečně na čtvrté šachovnici se zrodilo asi největší překvapení, když se Terka nedala rozhodit dvěma dvojpěšci, kteří ji ale nijak dramaticky nekazili pozici. Šla jednoduše za svým cílem, kterým byl útok dámou a věžemi na královské křídlo soupeře (papírově o cca 500 ELO bodů silnějšího!) a až se prý sama divila, jak jí to vyšlo. K útoku využila i sloupce, uvolněné zmíněnými dvojpěšci. Soupeř nakonec vzdal před ztrátou dámy. Někdy jsou šachy prostě jednoduché:). K bodům alespoň za remízu nebylo daleko a mládež zaslouží za dnešek jen pochvalu.
24.01.2015 19:21:29
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one