Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Další prohra ve 2. divizi

(14.12.2013 - Ladislav Sýkora)
V posledním letošním utkání 2. divize jsme v Českých Budějovicích podlehli céčku QCC 3:5. Výsledek je vzhledem k sestavám obou týmů pro nás spíš příznivý; papírově byli domácí favorité na všech osmi deskách.
Utkání se nevyvíjelo zpočátku špatně. Mně se podařilo bílými proti Aljechinově obraně poměrně brzy dovést partii do dosti plytké pozice bez dam, takže soupeř přijal nabízenou remízu už v 17. tahu, což se mi tentokrát náramně hodilo. V získaném čase jsem navštívil maroda pana Šindelku a vyřídil jsem nějaké urgentní účetní záležitosti. Pro Vláďovy kamarády a známé mám příznivou zprávu. Vláďa už je po krátké hospitalizaci doma a vypadá docela čile a optimisticky.
Když jsem se vrátil do sálu, tak to už bohužel tak optimistické nebylo. Slávek, Honza Gutwirth a Tomáš sice své partie proti silnějším soupeřům rovněž zremizovali, ale na sedmé šachovnici Michal přehlédl dvoutahový mat v jinak docela hratelné pozici - sice s pěšcem méně, ale v dámské koncovce. Škoda. Bohužel úplně prohraný byl už na poslední šachovnici Mikuláš a Martin s kvalitou méně také nestál dobře. Jen Frantova partie vypadala vyrovnaně. Nakonec se nějakým zázrakem zachránil Martin, když kombinačně získal zpět kvalitu a partie skončila smírně. Mikuláš prohrál a Franta při nestejných střelcích zremizoval a u pravil na konečných 3:5. Myslím, že jsme jako jednotlivci nepodali špatný výkon, soupeř byl ale tentokrát opět lepší.
14.12.2013 20:07:53
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one