Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg
(31.1.2016 - Ladislav Sýkora)
Úsilí áčka v 1. divizi získat body a vzdálit se tak sestupové oblasti zatím stále drhne. Zato béčko ve 3. divizi si vede po novém roce až překvapivě dobře.
V 1. divizi jsme doma proti Bechyni nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy a oslabení bylo znát. Prohra 2:6 byla zcela zasloužená. Bohužel jsem k tomu přispěl i já, když jsem v již přivyhrané pozici vyrobil hrubku a partii jsem odevzdal. V utkání v Českém krumlově nám naopak chyběl ze základu jen Milan Pouch a hned to bylo na hře znát. Domácí sice byli podle FIDE ELO mírnými favority, ale nechybělo mnoho a vítězství bylo v kapse. Partie se od začátku vyvíjely buď vyrovnaně, anebo spíše lépe pro hosty. Výjimkou byla partie Pavla Kříhy s mladým Lukášem Dolanským, kde zřejmě došlo k podcenění "dravého mládí". Po optimisticky odehraném zahájení přišla brzy taktická zápletka a ztráta figury i celé partie. Solidní remízy uhráli Pavel Dvořák a Vláďa Hochmann na posledních dvou deskách. Na prvních třech stolech to vypadalo velmi nadějně, i když v partii Honzy Fialy to velmi jiskřilo. Nakonec ale výhru vytěžil pouze Jarda Hejl. Jana na první šachovnici "pouze" zremizovala a po partii vypadala zklamaně. Remizoval také Slávek na čtvrté desce. Zato Honzovi se závěr partie vůbec nevydařil. Poté, co odrazil všechny soupeřovy hrozby a zůstal s věží navíc, na něj přišla slabá chvilka a věž vrátil i s nádavkem pěšce a horší pozice. Opravdu škoda... Můj soupeř ve skandinávské nesehrál partii pozičně příliš šťastně. Po výměnách střelců mu zůstali oba jezdci sedět nešikovně na okrajích šachovnice, čehož jsem využil k poměrně silnému tlaku na střed a královské křídlo. V již značné časové tísni se ještě soupeř pokusil partii takticky zachránit, ale přehlédl jednoduché vyvrácení a s věží méně se vzdal. Pokud se dobře pamatuji, tak jsem s Mariánem vyhrál poprvé po mnoha pokusech.
Pocit z partie mám dobrý, ale uniklých dvou bodů z utkání je škoda. Pokud ale budeme nastupovat v obdobné sestavě (případně posíleni o Milana), pak to musí dopadnout dobře.
Mládežnické béčko v novém roce zatím překvapivě vyhrává, i když v Budějovicích hráli kluci proti ještě mladšímu týmu. Ještě důležitější, než výhry, jsou ale získané zkušenosti a určitě bude na kroužku co analyzovat.
31.01.2016 21:10:38
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one