Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Divizní soutěže odstartovaly

(16.10.2016 - Ladislav Sýkora)
O víkendu nám odstartovaly divizní soutěže v 1. a 3. divizi. Družstva odstartovala rozdílně. Áčko prohrálo doma vysoko s ŠS Bechyně a naopak béčko zdolalo venku vysoko zálohu z Jindřichova Hradce.
K zápasu áčka toho moc nenapíšu, protože jsem svou partii odehrál v zahájení "velmi svižně", přičemž jsem přehlédl figuru. Pak jsem se ještě asi hodinu a půl pokoušel něco vymýšlet, ale nevymyslel. Proto jsem partie ostatních téměř nesledoval. Ale jak je patrné z výsledku 2:6 bez jediné výhry, tak to asi nebylo u nikoho příliš na jásání. Prostě nám začátek sezóny v 1. divizi nevyšel a bylo by dobré se z toho rychle otřepat.
Naopak utkání 3. divize v Jindřichově Hradci s tamním céčkem se povedlo nadmíru dobře. Všichni (snad s výjimkou Prokopa) odehráli svou partii velmi bojovně a bojovnost tentokrát slavila úspěch. Krásný útok předvedl Fanda Liška a odvážně se do svého soupeře pustil gambitem i Vojta Hejl. Oba své soupeře nakonec udolali, i když Vojta objektivně se štěstím. Další Vojta - Icha neměl se soupeřkou příliš práce, stačilo sbírat nabízený materiál. Prokop Nestával hrál svou partii po dvě třetiny času vyrovnaně. Pak se ale přestal soustředit a ztratil věž a s ní i partii. Mně soupeř dovolil drobným zaváháním ve střední hře zaútočit také razantně na svého krále a i zde útok slavil úspěch. Do dalších utkání můžeme určitě jít s optimismem - i když to s ním nebudeme přehánět.
Výsledky naleznete jako vždy přes odkazy ve složce Soutěže družstev.
16.10.2016 19:03:08
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one