Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Divizní soutěže zahájeny

(16.10.2022 - Ladislav Sýkora)
Úvodními koly byly o víkendu zahájeny soutěže družstev. Naše bilance - áčko těsná výhra doma s VŠTE B s pomocí kontumace, béčko remíza se silnou Bechyní venku.
Sobotní utkání béčka dopadlo nad očekávání dobře, když jsme uremizovali silný tým Bechyně, který letos postavil družstvo jen do 3. divize. Hráli jsme tedy proti jejich áčku. Však také průměrné ELO sestavy bechyňských bylo o víc, než 350 bodů vyšší, než naše.Velmi dobře sehrál svou partii Lukáš Pícha, který svému zkušenému soupeři nic nedaroval, počkal si na jeho chybu a bezpečně ji využil k zisku bodu. Nezaujatý pozorovatel by určitě nehádal rozdíl v ratingu 700 bodů. Bravo! Kuba Hajíček měl úlohu snadnější, jako jediný hrál proti stejně silnému soupeři. Po dosti divokém průběhu nakonec partii získal. Já jsem se po většinu partie spíše bránil tlaku soupeře, což se mi podařilo. V závěru partie soupeř dokonce "skočil" do nedobré kombinace, takže se drobná výhoda přelila na mou stranu, ale vzhledem k síle soupeře jsem nabídl remízu, která byla přijata. Marcel Fuciman partii vůbec nerozehrál špatně a rýsovala se mu zajímavá převaha na dámském křídle, ale bohužel úplně přehlédl visícího jezdce, což zkušený soupeř potrestal. Musím říct, že po zhruba hodině hry jsem hodnotil jeho pozici jako jednu z nejlepších našich. Matyáš na poslední desce zatím sbírá zkušenosti, ale ani on nerozehrál partii špatně. Bohužel i on v prakticky rovné pozici chtěl zaútočit jezdci na královském křídle, ale jednoho přitom ztratil bez náhrady. Konečný stav 2,5:2,5 je pro nás lichotivý.
Utkání áčka hodnotím tak trochu jako smolné a šťastné zároveň. Sice se nakonec podařilo nastoupit v osmi, vítězství za šachovnicemi nám to ale nepřineslo. Přesto zní rezultát nakonec v náš prospěch, protože soupeř přehodil hráče na 5. a 6. šachovnici. Obě partie se tak kontumují v náš prospěch. Mrzí mě to ale, protože coby rozhodčí mám část viny. měl jsem sestavu zkontrolovat, i když soupeř neměl s sebou soupisku a sestavu "googlil" v telefonu. Uvěřil jsem, že tak zkušení činovníci, jako Ruda Černík a Martin Hejda tu sestavu napíšou správně. Beru si z toho poučení pro další utkání. Moc víc se mi nechce psát, snad jen, že Jarda Hejl potvrdil, že už je fit po covidu a Vláďa Hochmann zaslouží pochvalu za bojovnost a vytrvalost.
Šachu zdar.
16.10.2022 19:58:50
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one