Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Druhá výhra áčka ve II. divizi

8.12.2019 - Ladislav Sýkora)
Času je málo, a tak o zasloužené výhře proti Soběslavi (6:2) píši až dnes. A o předchozí smolné porážce v šesti lidech na Sokolu vůbec nemluvím...
Situace i přes dvě nejtěsnější porážky pro nás nevypadá špatně. Zatím okupujeme čtvrtou příčku a bez šancí na skupinu o postup do I. divize tedy nejsme. Chce to ovšem vyhrát ještě alespoň jedno utkání (raději dvě:-)). Nejbližší pokus nás čeká za týden proti ŠK Týn, který je prozatím remízovým králem soutěže.
Co se týče vlastního utkání proti Soběslavi, tak všichni zaslouží pochvalu za přístup k utkání, snad kromě mne, který prohrávám už i "vyhrané" partie.
No ale pro příště se už zkusím polepšit.
Co se týče mládežnického béčka, tak tam jsou výsledky horší, než výkony dětí ve skutečnosti jsou. Například v posledním utkání proti Bechyni rozehráli Lukáš Pícha i Matyáš Kostelník své partie proti zkušenějším soupeřům dobře. A zejména Matyáš prohrál vlastně až hrubkou v závěru partie, když přehlédl vidličku soupeře. Tah předtím ale přehlédl, že postupem vzdáleného volného pěšce by soupeři velmi zavařil tak, že by jej snad zachránilo jen opakování tahů. Ale takové prohrané partie jsou pro poučení a zlepšení hry ty nejlepší.
Tak zatím prožívejte pěkný - občas i šachově naladěný - advent. A kromě druhodivizního utkání příští týden se šachově můžete vyžít i na tradiční Táborské věži 27.12.
______
08.12.2019 20:34:22
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one