Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Důležitá výhra na Spartakem SÚ

(18.1.2015 - Ladislav Sýkora)
Včera se nám ve 2.divizi podařilo konečně po několika letech porazit celek Spartaku S. Ústí. V posledních letech jsme na něj měli smůlu, částečně hrálo možná roli i podcenění soupeře. Prohra v minulé sezóně hned na úvod 1. divize hodně napomohla našemu následnému sestupu. Proto je důležité, že letos nedošlo k podcenění soupeře a postavili jsme sestavu, kde jsme byli na většině šachovnic papíroví favoriti.
Průběh utkání nemohu moc okomentovat, protože jsem v partii se svým soupeřem zvolil útočné pokračování proti Pircově obraně a neváhal jsem obětovat figuru za roztrhání pěšcového krytu krále a brutální útok. Analýza doma s Fritzem mi prozradila, že to příliš korektní oběť zrovna nebyla, ale k úplnému vyvrácení by musel soupeř hrát někdy opravdu překvapivé tahy a to se na naší úrovni bez počítače někdy nedá. Nakonec měla pozice skončit nejspíš remízou, když soupeř k odvrácení hrozeb nabídnul vrátit figuru. Já však viděl nějaké jiné šance, jak zkomplikovat hru a úplně jsem přehlédnul několikatahový mat, popřípadě ztrátu dámy. Když jsem partii vzdal, tak to bylo už 3,5 : 1,5 pro nás, takže moje prohra zatím nebyla pro družstvo tragická. Na 1. a 2. desce vyhráli naši favoriti Jana s Jardou a na 7. desce přehrál soupeře i Andon. Poměrně brzy dal za remízu svou partii Franta. Bleskovým pohledem na zbývající partie jsem zkonstatoval, že Honza Fiala stojí na 3. desce pozičně více, než dobře, Slávek stál trochu podezřele a Vláďa tahal koncovku stejných střelců s pěšcem méně, kterou při správné obraně nešlo prohrát. Nakonec vše dopadlo vše tak, jak to vypadalo. Honza vyhrál, Slávek prohrál a Vláďa po déletrvající marné snaze soupeře udržel bez problémů remízu. Výsledek 5 : 3 znamená, že jsme nadále bez ztráty bodu a pokračujeme v plnění cíle - tedy postupu zpět mezi krajskou elitu.
Výsledky už jsou na chess-result (viz odkaz Soutěže družstev). Ve fotogalerii najdete odkaz na pár fotek z utkání.
18.01.2015 14:18:31
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one