Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Důležité body v 1. divizi

(12.2.2017 - Ladislav Sýkora)
Trochu se zpožděním přidávám krátkou zprávu o divizních utkáních v novém roce. Vše samozřejmě najdete v sekci soutěže družstev. V krátkosti se dá říci, že konečně jsme začali nastupovat ne úplně od konce a je to na výsledcích znát. S Českým Krumlovem jsme sice ještě prohráli venku 3,5:4,5, ale pak jsme v domácí dohrávce zremizovali s celkem Hraničáře Horní Stropnice 4:4 a v dalším kole jsme konečně vyhráli - také doma - nad sousedem v tabulce celkem ŠACHklub Tábor 5:3. Těmito výsledky jsme se dostali mimo sestupové pásmo, ale ještě to musíme potvrdit. Do konce sezóny chybí ještě tři kola a stát se může všechno. Bylo by opravdu škoda, kdybychom s takovou soupiskou měli sestoupit.
Mládežnické béčko po třech výhrách v úvodu sezóny postupně narazilo na největší favority skupiny a vcelku podle očekávání tato utkání prohrálo. Ovšem jak utkání s Kaplicemi, které jsme prohráli jen nejtěsnějším rozdílem 2:3, tak i utkání s béčkem z Horní Stropnice jsme nedali zadarmo. Poslední utkání jsme sice prohráli 1:4, ale ve většině partií se odehrával tuhý boj. Určitě za výkon zaslouží pochvalu Tomáš Tichý, který se kvůli studiu k šachům moc nedostane. Ale v partii ukázal, že je bojovník a výhru vybojoval po hezké poziční oběti figury. Překvapivě dobře se držel Prokop Nestával, který partii ztratil až někde ve čtyřicátém tahu, když do té doby stál velmi dobře.
12.02.2017 18:09:48
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one