Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Hospodský šachový turnaj Horní Skrýchov 2019

(20.9.2019 - Vladimír Hochmann)
Turnaj se konal 2.srpna v hospodě U Slámů. Oproti roku 2018 byl z větší části obsazen hráči registrovanými v šachových klubech, celkem se zúčastnilo 20 hráčů a z nich pouze 6 byli amatéři..Hrálo se tempem 2 x 20 minut, na 7 kol a byl řízený počítačem.
Bezproblémový průběh turnaje švýcarským systémem zajistil Martin Hejda z QCC České Budějovice, kterému patří za odvedenou práci dík.
Výsledky turnaje:
V turnaji zvítězil hráč s nejvyšším ELO – Komprda Pavel z AERO Odolená Voda s 6,5 body, 2.místo obsadil Brožek Karel s 5,5body a 3.místo Plucar Jiří se 4,5 body ( oba ze Slovanu Jindřichův Hradec ) Další výsledky a podrobnosti o turnaji lze nalézt na šachových stránkách http://chess-results.com )
Nejlepším hráčem přímo z Horního Skrýchova byl Domin Pavel na 10.místě se 4mi body. Ozdobou turnaje byl výkon žáka základní školy Lukáše Píchy, hráče Š.K. Traxler Veselí nad Lužnicí, který obsadil 6.místo se čtyřmi získanými body, pro jehož perfektní hru nemohl vítěz turnaje najít dostatek superlativů.
Já sám jsem skončil pátý se 4,5 body. Myslím si, že jsem měl na lepší umístění, ale pravdou je, že jsem nehrál úplně soustředěně, takže mohu být rád za to, jak to dopadlo. Z výkonu soupeřů musím pochválit výše uvedeného Lukáše Píchu, který mne po šachovnici honil jako naprostého začátečníka. Koncert dvou věží a dámy přes obsazený sloupec byl nádherný, získal pak kvalitu, ale výměnami v koncovce mu zůstala věž proti střelci, která však nešla uplatnit k výhře. Takže jen tak tak jsem se zachránil.

Turnaj se vydařil po všech stránkách. Spokojenost účastníků ze sportovních zážitků, příjemné prostředí v hospodě „U Slámů“, zajištěné občerstvení a k obědu vynikající zelňačka. Všeobecná spokojenost se promítla do přání účastníků zúčastnit se turnaje též v dalším ročníku – tj. v roce 2020.Hochmann Vlad.
___
___
20.09.2019 19:52:38
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one