Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Jen remíza se Sokolem Tábor C

(28.2.2015 - Ladislav Sýkora, Miloslav Mařík)
V předposledním kole základní části jsme doma jen remizovali s celkem Sokol Tábor C. Je to naše první ztráta bodů v této sezóně, ale nemusíme to vidět příliš tragicky, jak ostatně podotýká ve svém komentáři Slávek. Já jsem byl na konferenci ŠSČR, takže níže je Slávkův pohled na průběh zápasu.
Soupeř přijel téměř v nejsilnější sestavě, nám chyběli ze základu dva hráči. Začátek vypadal tak nějak normálně - Franta Samec čelil dámskému gambitu, Vláďa Hochmann rozehrál hru dámským pěšcem, další dvě partie jsem neviděl, Milan Pouch čelil hře dámským pěšcem, já hrál čtyři jezdce, partii Jardy Hejla jsem nezachytil a Jana se ocitla v dámské indické. První výsledek přišel v 11:15. Vláďa Hochmann remizoval. Pozice byla asi rovná. Jana v té době obětovala pěšce za otevření sloupce na soupeřova krále, Jarda o pěšce přišel a Milan Pouch čelil ne úplně dobře připravenému útoku. Dalším výsledkem byla prohra Jardy Hejla. Aby toho nebylo málo, tak se vzápětí dopustil v lepší pozici blundru Karel Šedivý. Následovala remiza Honzy Gutwitha - remiza byl ostatně jeho úkol pro tento zápas. Situace již začínala být zoufalá, ale Milan Pouch přešel z obrany do útoku, vyměnil věž za dvě figury a hladově se koukal po další figure soupeře. Pozice Jany byla na ostří nože a já se dopustl chyby v propočtu a začínal jsem stat na prohru. Pozice Franty Samce byla víceméně rovná. První skončila Jana. Její soupeř tvrdil, že ve vyhrané pozici přehodil tahy, Jana hodnotila pozici jinak. Po Janě skončil i Franta Samců. Remizu jsem mu doporučil. Nemyslím si, že by jeho pozici šlo vyhrát. Tomáš Válek strávil asi půl hodiny koukáním na beznadějnou pozici a následně Milanovi vzdal. Já byl na tom obdobně jako Tomáš Válek - hrál jsem koncovku těžkých figur s pěšcem méně a myslím si, že to bylo prohrané. Pro jistotu jsem nabídl remízu a soupeř přijal.

Při pohledu do tabulky jsme nedopadli až tak špatně. Sokol Tábor C postoupí pouze v případě, že vyhraje nad Jindřichovým Hradcem a ŠK Týn uhraje remizu se Spartakem Sezimovo Ústí. Silon Sezimovo Ústí má naději na postup pouze pokud nás porazí. Ve všech ostatních případech postupujeme do finále s plným počtem bodů.
28.02.2015 20:12:28
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one