Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Konečně výhra v 1. divizi

(10.2.2014 - Ladislav Sýkora)
V neděli jsme konečně zabrali v 1. divizi a proti aktuálně poslednímu Sokolu Tábor C jsme venku nasbírali 5,5 bodů a jasně vyhráli. Výhra nás posunula trochu mimo sestupové příčky, ale ne zas moc daleko. Stále jsme dosti akutně ohroženi sestupem a z posledních tří utkání musíme nějaké body urvat, i když to bude o dost těžší, než proti céčku Tábora.
Bleskově k průběhu. Skvěle zahrály přední šachovnice, které získaly 3,5 bodu ze 4 možných. Jedinou remízu dal Honza Fiala na třetí desce, který svého soupeře sice také přehrál a vedl o dva pěšce, ale nakonec se mu soupeř vysmekl. Jirka na první desce nedal soupeři šanci a ve střední hře jej hladce přehrál, přestože ze zahájení to tak jednoduše nevypadalo. Nádhernou partii sehrála Jana, která v koncovce předvedla, proč jsou lepší dvě lehké figury, než věž. Slávkovu výhru jsem neviděl. Andon na páté desce se dostal do vyloženě remízové pozice, ze které nebylo úniku. Já na šesté jsem trochu zakufroval v zahájení, ale soupeř mi dovolil i tak dostat se do výhody. V poslední době jsem ale "přeborník" v remizování vyhraných (ale někdy i prohraných) partií. Vláďovu prohru jsem neviděl, ale naštěstí to bylo naše jediné zaváhání. Honzovi Gutwirthovi soupeř "odevzdal" dámu. Takže teď nám zbývá neusnout na vavřínech a do posledních kol stavět opět co nejlepší sestavy a důstojně zabojovat o záchranu.
10.02.2014 19:58:51
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one