Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Na body jsme opět nedosáhli

(3.12.2018 - Jaroslav Hejl ml. + Ladislav Sýkora)
Ve čtvrtém kole 2. divize jsme i přes bojovný výkon a slibné pozice na většině šachovnic na body nakonec nedosáhli. Jarda Hejl to viděl následovně:

V neděli 2.12.2018 nás čekalo 4. kolo II.Divize. A den začal moc pěkně - kávou u čerstvé posily klubu rovnou pod zubařskou vrtačkou. Postupně se do ordinace nacpala prakticky celá soupiska na toto kolo a vyrazily jsme vstříc zápasu do Týna nad Vltavou. V 10:00 ještě hostům chyběli tři hráči, ale díky mistrovskému řečnickému výkonu se zahajovací proslov protáhl na 7 minut a chyběl již jenom Zdeněk Straka proti Vojtovi - to byla také nejkratší partie, neboť náš pokus o rošádu přes napadené pole neprošel a šáhnuto hráno je prostě lumpárna. Po první hodině a půl to vypadalo i na zbylých dvou zadních šachovnicích podivně nahnutě - takže do dvou hodin stav 3:0 - žel ne pro nás. Já měl docela pěknou partii (viz níže) a hlavně v hlavě jakýsi útočné nastavení, které po mě zdědili stoly 2, 3, 4 - neboť všichni hrály buď plně bez rošády nebo na opačné rošády. Do 13:00 se mi podařilo útokem soupeře dodělat a stav 3:1 pro domácí. jedna partie byla za nás vyhraná, další 2 partie byly v ten okamžik za nás lepší, a poslední velmi vyrovnaně. Nevydržel jsem tíhu okamžiku a se zbytkem dohravších hráčů odjel.Pro fajnšmekry přikládám svou partii.

Tolik Jarda. Nakonec jsme ale prohráli nejtěsnějším poměrem 3,5:4,5, když Tomáš Tichý zremizoval a Vláďa Hochmann a Fanda Liška dotáhli své partie do vítězného konce. Já jsem bohužel ve výhodné pozici (což mi doma ukázal i počítač) nenašel správné pokračování, čímž jsem výhodu ztratil a aby toho nebylo málo, tak jsem úplně přehlédl vazbu a ztratil jezdce. I když jsem se snažil až do 15 hodin kouzlit, tak už jsem soupeře nepřiměl chybu vrátit.
V rubrice partie si můžete najít Jardův pěkný útok.
---


---
03.12.2018 20:40:51
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one