Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Na úvod v divizích prohry

(11.10.2015 - Ladislav Sýkora)
V prvním prvodivizním utkání jsme výsledkově nedopadli dobře. S ambiciózním týmem Hraničář Horní Stropnice jsme prohráli 2,5 : 5,5. Samotná hra nevypadala až tak špatně, ale bohužel jsme se nevyvarovali několika výpadkům v koncovce.
Velmi bojovnou partii sehrál na 1. šachovnici Jarda Hejl proti favorizovanému Ádovi Lacinovi. Jarda se nebál obětovat dvě figury za brutální útok a ono to skutečně vycházelo. Ke štěstí a k nekrytelným matovým hrozbám už mu zbývalo zaobětovat ještě věž - tuto možnost ale přehlédl. I tak je remíza cenná. Na druhé šachovnici Honza Fiala přehrál svého mladého soupeře (pohříchu nakonec naše jediná výhra).
Na čtvrté a sedmé desce jsme ještě přidali po půlbodu já a Honza Gutwirth - oba v opticky vyrovnané pozici. Pak ovšem prohrál náš host Pavel Dvořák vyloženým přehlédnutím ve vyrovnané koncovce a poté se dostal do prohrané koncovky také Vláďa Hochmann. Za stavu 2,5 : 3,5 pro hosty se dohrávaly poslední dvě partie. Franta Samec měl naprosto remízovou koncovku a postavení Slávka Maříka bylo velmi nejasné. Za kvalitu měl velmi prudký útok na soupeřovo královské křídlo a vypadalo to, že svého soupeře přetlačí. Pak ovšem dost nepochopitelně Franta ve své koncovce totálně zakufroval a prohrál. Slávek pak chtěl alespoň zkorigovat výsledek a tlačil dál na pilu. Bohužel i zde přepnul strunu a byla z toho další porážka. Výsledek je tedy vzhledem k průběhu hry trochu krutý, ale na průběh hry se nehraje. Body za vítězství se budeme muset snažit urvat v dalších utkáních.
Den předtím prohrálo mládežnické béčko doma s naopak seniorským celkem QCC Č. Budějovice D 1,5 : 3,5. Zde jsme výhru nečekali. Pro mládež je to příležitost získávat zkušenosti. Pro nejmladší hráče Kubu Hajíčka a Lukáše Píchu to byly vůbec první vážné partie v divizích. Nakonec kromě mé remízy s naším prvodivizním hostem Pavlem Dvořákem ukořistil svou první půlku bodu Lukáš, kterému soupeř skočil na pat. Půl bodu uhrál také Ondřej Fuciman, ale tam se už možná nechtělo soupeři za rozhodnutého stavu tahat vyhranou koncovku. Bez bodu nakonec zůstali Vojta Icha, který ale v partii stál velmi dobře a chyboval až v přechodu do koncovky a také Kuba Hajíček, který bohužel v opticky dobré pozici přehlédl figuru. Na kroužku bude co rozebírat.
Za tři týdny to snad bude veselejší psaní.
11.10.2015 19:02:01
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one