Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Nešťastná remíza se Silonem

(27.1.2014 - Ladislav Sýkora)
V 1. divizi jsme po delší době neprohráli, ale remíza se Silonem nás může mrzet stejně. Nastoupili jsme totiž konečně v silné sestavě a přesto jsme dokázali pouze remizovat.
Dlužno říci, že hosté opravdu bojovali jako o život. Přesto jsme měli vyhrát. Vždyť jsme měli papírovou převahu na sedmi šachovnicích z osmi!
Ale jak už to bývá, přemíra snahy asi některým bránila hrát ty nejlepší šachy. Abych nemluvil za ostatní, začnu u sebe. Svého soupeře bych měl asi normálně porážet. Ale... Tak jsem se soustředil, abych rozehrál zahájení (sicilská bílými) solidně, že jsem úplně přehlédnul soupeřův kiks, kterým mi v zahájení daroval figuru. Já ji nevzal a pak jsem naopak sklouznul do pozice, kdy měl černý hrozivý útok na mého krále. Hrát to někdo silnější, asi bych brzy zaplakal nad výdělkem. Naštěstí jsem se z nejhoršího dostal a naopak jsem takticky vyzískal dva pěšce do koncovky navíc. A když už jsem si myslel, že to je vyhrané, tak jsem bohužel zahrál několik lehkovážných tahů a dostal se do pozice, kdy už nešlo žádného pěšce protlačit. Prostě bída. Vedle mne seděl Bohouš Lenců a ten zase držel pozici s pěšcem méně, ale naprosto pevnou. Jenže se dostal tak trochu do časové tísně a zahrál taky několik nepřesných tahů. A najednou viděl, že přichází i o druhého pěšce a partii vzdal. Svůj standart odvedli pouze Jirka a Jana na prvních deskách. Třetí celý bod dodal Andon. Partii jsem k závěru neviděl, ale vyrozuměl jsem, že to měl Andon spíš horší, ale soupeř (taky soběslavák!) musel udělat nějakou hrubku. Poslední půlbod přidal Vláďa na poslední desce. Vůbec se tentokrát nedařilo Slávkovi a Honzovi Fialů. Oba měli soupeře, se kterými určitě mohli hrát lépe. Nejlépe na to zapomenout, zatnout zuby a věřit, že se to rozchodí ve zbývajících čtyřech utkáních. Budeme to mít velmi těžké, ale šance na udržení v 1. divizi tu stále je. Mančaft na to určitě máme, jen je potřebí lepší účast a taky trochu toho štěstí.
27.01.2014 19:51:55
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one