Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Nevydařený zápas se Slávii ČB

(1.12.2013 - Ladislav Sýkora)
Utkání 5. kola 2. divize se nám příliš nevydařilo zejména na zadních šachovnicích, kde jsme propadli 0:4. Tři remízy a jedna výhra na prvních čtyřech šachovnicích znamenala, že jsme prohráli "jen" 2,5:5,5.
Nejrychleji prohrál náhradník Mikuláš, který byl narychlo povolán za nedostavivšího se Honzu Grula. Mikuláš sice začal se skoro půlhodinovým mankem na hodinách, ale zase tak rychle to odehrát nemusel:). Bohužel doplatil na neznalost zahájení a brzy ztratil nejen pěšce, ale i celou partii, když už v prohraném postavení přehlédl mat. Jako druhý skončil svou partii Franta, kterému se letos s výjimkou utkání 1. divize v Č. Budějovicích vůbec nedaří. Po solidním začátku se mu opět podařilo "darovat" soupeři materiál a partie měla rychlý konec. Déle se drželi Tomáš a Ondra. Tomáš se ve skandinávské nechal zahnat do trochu stísněné pozice a zkusil se z toho dostat obětí pěšce. Situace se sice vyjasnila, ale čistý pěšec soupeři zůstal a navíc se Tomovi nepodařilo zarošovat. Toho soupeř zkušeně využil k zisku už třetího bodu pro hosty. Škoda bylo prohry Ondry na sedmé desce. Ač se připravoval na hru černými, musel nakonec hrát bílými, ale nevedl si špatně a v sicilské rozehrál velmi nadějný útok na královském křídle přesně v duchu dračí varianty. Bohužel se pak dopustil nepřesností a útok vypustil. Partii pak neudržel a to znamenalo už vedení hostů 4:0. Nic příjemného pro domácí. Můj mladý soupeř mě v zahájení překvapil obětí figury na f7, která objektivně nebyla dobrá. Já jsem bohužel nezareagoval úplně nejlíp a v následujícím průběhu jsem udělal několik nepřesných tahů a dovolil jsem tak soupeři rozvinout rozhodující útok na svého krále. V situaci, kdy už byla partie z mé strany prakticky prohraná, mi však soupeř oplatil mou "velkodušnost" a několik nepřesnými tahy vrátil partii do rovnováhy. Bohužel remíza byla nevyhnutelná, takže půl bodu už znamenalo rozhodující náskok hostů. Partii Slávka jsem vůbec neviděl, ale dle jeho slov se staly hrubky na obou stranách a rozhodující byla na straně soupeře, takže bylo sníženo na 1,5:4,5. Velmi nadějně vypadaly již od střední hry partie na prvních dvou šachovnicích. Jana měla pěšce navíc a Jarda měl zase mnohem lepší postavení díky rozbité pěšcové struktuře soupeře. Obě partie se ale po dosti ostrých přestřelkách nakonec podařilo soupeřům zachránit. Musíme objektivně přiznat, že soupeři byli zejména na zadních šachovnicích tentokrát opravdu lepší a jejich výhra je zasloužená.
01.12.2013 15:14:46
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one