Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Pardubický OPEN v červenci

(1.4.2016 - Ladislav Sýkora)
V červenci proběhne v Pardubicích opět festival šachu a her. Začíná 14.7. prvním kolem mistrovství ČR čtyřčlenných družstev.
Do července je ještě daleko, ale kdo si chce zahrát pěkný turnaj s partou kamarádů a nevybrat si na to téměř žádnou dovolenou, tak by měl uvažovat o účasti v družstvu na tomto OPENu. Já sám mám na něj jen samé příjemné vzpomínky a vážně o něm letos uvažuji.
Na přihlášky je čas do 15.6.
Turnaj se hraje rozumným tempem 1,5 hodin na partii + 30 sekund za provedený tah. Kromě prvního dne se hrají dvě partie denně. My jsme tam posledně vyjeli ve čtvrtek odpoledne (pozor - ubytování a prezence do 15:30). Co se pamatuji, hrálo tam v družstvech spousta dětí. Je to opravdu výborná příležitost pro mládež přiblížit se k zisku FIDE ELO. Letos se ve starších kategoriích určovali oprávnění účastníci KP jednotlivců právě podle FIDE ELO!
Ve volných chvílích je možno sledovat, nebo si cvičně zahrát spoustu jiných her, jako scrabble, sudoku, skládat Rubikovu kostku apod. Takže i doprovod, který nebude v družstvu si může užít her do sytosti. A samozřejmě je tam spousta času na přípravu na partie a následně na rozbory.
Propozice najdete v sekci Kalendář akcí/OPEN turnaje.
01.04.2016 21:21:40
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one