Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Překvapení se nekonalo

(23.2.2014 - Ladislav Sýkora)
Vcelku podle očekávání jsme v 1. divizi prohráli s favoritem ze Šachklubu Písek 3:5. Partie dnes bohužel nemohu moc okomentovat, protože mne soupeř trochu zaskočil v zahájení. Sice jsem se z něj nakonec vymotal bez vážnější újmy, ale dost jsem se s tím zapotil a dostal se do slušné časové tísně. V té jsem se nakonec dopustil několika nepřesností ve velmi dvojsečné pozici a partii jsem ztratil. Ostatní partie jsem tedy nemohl moc sledovat. Prohru Honzy Fialy na 1 šachovnici jsem prakticky neviděl. Slávek na druhé desce držel celou dobu remízovou pozici. Na třetí desce Andon ztratil po chybě figuru a prohrál. Na páté a šesté šachovnici naši borci vyhráli. Vláďa zaútočil brutálně na krále soupeře a i přes figuru méně přinutil soupeře ke kapitulaci. Honza Gutwirth trochu překvapivě přehrál svého silného soupeře, který v nejasné pozici úplně přehlédl jezdce a okamžitě vzdal. Franta na sedmé desce zle zatápěl svému soupeři a je trochu škoda, že místo vzetí remízy nezkusil zesílit tlak na soupeřova krále.
Tomáš na poslední šachovnici špatně zareagoval na netradiční vývin figur bílého ve skandinávské a zbytečně si zkomplikoval pozici odkládáním rošády, až se na ni vůbec nedostalo. Postupně pak ztratil dva pěšce a před ztrátou figury se vzdal.
Soupeř byl favoritem a potvrdil to. Nám nezbývá, než se pokusit zabojovat o dobrý výsledek v posledních dvou kolech.
23.02.2014 20:21:20
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one