Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Překvapení ve 2. divizi se nekonalo

(13.10.2013 - Ladislav Sýkora)
Do Jindřichova Hradce odjelo v sobotu vzhledem k zaneprázdněnosti většiny dospělých hráčů "mládežnické" družstvo. Až na tři hráče základní sestavy hájilo barvy Veselí pět dětí z konce soupisky. Nedal se tedy očekávat nějaký velký úspěch. Pro děti to ale byla výborná škola. Přestože nikdo z nich nevyhrál, nebyli někteří moc daleko od úspěchu. Většinou ale doplatili na to, že ve střední hře poztráceli jednoho až dva pěšce, resp. kvalitu, a zkušení soupeři dovedli partii do vyhrané koncovky. Jen v jednom případě podlehl náš hráč prudkému matovému útoku soupeře. Nejlépe vypadal partie na poslední šachovnici, kde Prokop stal chvílemi dokonce na výhru, ale v rozhodujících chvílích nezahrál přesně a partii nakonec ztratil. Rozbory na tréninku budou určitě velmi přínosné.
Z nás tří dospělých jsme dva dotáhli partie k vítězství. Na 1. šachovnici Slávkův soupeř příliš tlačil na pilu ve španělské hře. Z gambitového pokračování přešla hra do otevřené španělské, kde chtěl soupeř opět pokračovat gambitově. Slávek, který už měl dva pěšce víc, jednoho z nich včas vrátil a partii posléze vyhrál. Můj soupeř hrál skandinávskou, ale již krátce po zahájení zahrál několik nepřesných tahů, čímž mi umožnil rychlý vývin a poměrně silný tlak na jeho pozici bez rošády. Když se nakonec rozhodl pro dlouhou rošádu, bylo už pozdě a následovat prudký útok s matovým motivem, jehož výsledkem byl zisk figury. Krátce po časové kontrole soupeř vzdal. Honza na 3. desce čelil anglické hře. Partie vypadala poměrně dlouho vyrovnaně a ve vzduchu visela remíza. V končící střední hře ale Honza přistoupil na kombinační zápletky, ze kterých vystoupil hůře a partii prohrál. Vzhledem k sestavě je výsledek 2 : 6 přiměřený.
13.10.2013 14:07:43
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one