Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Příjemná tečka za 3. divizí

(22.3.2015 - Ladislav Sýkora)
Nečekaná výhra nad Soběslaví je příjemným zakončením sezóny pro naše převážně mládežnické béčko. Děkuji všem hráčům, kteří za béčko nastupovali, za zodpovědný přístup k reprezentaci našeho klubu. No a výhra nad Soběslaví vždycky potěší, i když zrovna šachisti jsou našimi dobrými kamarády:).
Bližší komentář k utkání moc nemám. Z postřehů od Marcela: Tomáš na první desce "ulovil" soupeři koně bez kompenzace, takže za hodinu mohl odjet vlakem zpět do Třeboně. Je to určitě příjemná odměna za to, že dorazil z Třeboně a nastoupil, přestože mu to úplně nevyhovovalo. Ostatní šachovnice prý byly vesměs vyrovnané, snad jen David, kdyby se rozhodl zatlačit, tak měl šance na výhru.
Soupeři byli mírnými favority, a proto je potřeba ocenit celé družstvo a vedle již zmíněného Tomáše jsou určitě obzvlášť cenné remízy Franty Samce se svým jmenovcem Vondráškem a Marcela Fucimana s Pavlem Podlešákem. Je mi líto Andona, který za naše áčko letos hostuje veleúspěšně, ale věřím, že se z porážky rychle oklepe.
Výsledky najdete v odkaze Soutěže družstev. Výsledek družstva je oproti předchozím sezónám mnohem lepší a je příjemné vidět, že se na něm výrazně podepsali naši mladí hráči. Vedle Tomáše Tichého to jsou hlavně Fanda Liška, Michal Dvořák, Ondra Fuciman, ale také Terka Šímová a Vojta Icha.
Bylo by moc dobré, kdyby naše mládež pokračovala i nadále ve zlepšování svých výkonů, ale k tomu už bude zapotřebí zúčastnit se alespoň jednou ročně nějakého otevřeného turnaje. Tam nejlépe mohou vypilovat zahájení, získat lepší orientaci v různých typech pozic a často mohou při rozebírání partií získat cenné rady od zkušenějších soupeřů. V kroužku na to prostě není dostatek prostoru. Letos se bude jeden takový turnaj konat v červnu v Českých Budějovicích a na přelomu července a srpna v Táboře. Vždy to bývá přes týden v odpoledních hodinách, takže se to dá zvládat při denním dojíždění.
22.03.2015 11:53:55
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one