Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

První porážka ve 2. divizi

(13.4.2015 - Ladislav Sýkora)
V nadstavbové části 2. divize jsme ve velmi oslabené sestavě nestačili na spolufavorita z Horní Stropnice a lehce jsme si zkomplikovali boj o postup do 1. divize. Soupeř nastoupil v téměř kompletní základní sestavě a nadělil nám první porážku v sezóně 6:2.
V posledním utkání skupiny o postup se tak utkáme v přímém souboji s celkem ČZ Strakonice C o postup. V případě vítězství soupeře nám 1. divize unikne. Ale věřme, že se na poslední utkání postavíme v silnější sestavě, než proti Stropnickým a o postup se popereme. Šanci rozhodně máme.
K průběhu utkání zase nemohu moc napsat, protože jsem s hráčem o cca 200 ELO bodů silnějším krátce po zahájení lehce "zakufroval" a ztratil pěšce. Pak jsem se snažil o aktivní protihru, ale soupeř byl prostě lepší a k ničemu mne nepřipustil. Jedinou vážnější chybu soupeře (asi 2 tahy před mou chybu) jsem nevyužil a další už soupeř nevyrobil. Na ostatních šachovnicích s výjimkou první a poslední se soupeři klidnou a jistou hrou dostali vesměs do prostorové a pak i materiálové převahy a své partie až na jedinou výjimku rozhodli ve svůj prospěch. Tou výjimkou byl Vláďa, který se ze stísněné pozice vymotal a zremizoval. Na poslední šachovnici měl Fanda Liška jako jediný soupeřku s nižším ratingem a dovolil si zaobětovat figuru za dva pěšce a útok na krále. Když si pak soupeřka nechala sama chytit svého střelce, byla to hra na jednu branku. Výkon Fandy v této sezóně je vůbec možno hodnotit jen kladně za zodpovědný a bojovný výkon. Nejlépe stál ze zahájení překvapivě na první desce Slávek, který svého silného soupeře ve španělské vůbec k ničemu nepustil a vynutil si remízu v postavení dokonce mírně opticky lepším. Alespoň mně se to tak zdálo. Nezbývá, než na toto utkání co nejrychleji zapomenout a koncentrovat se na rozhodující souboj o postup za týden v domácím prostředí.
13.04.2015 21:09:36
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one