Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

První výhra béčka v nové sezóně

(29.11.2015 - Ladislav Sýkora)
Uplynulý víkend přinesl jednu vcelku očekávanou porážku v 1. divizi a první vítězství mládežnického béčka ve 3. divizi.
Nejprve k sobotní výhře béčka nad béčkem Kaplice 3:2. Musím pochválit všechny nastoupivší borce za dobrý výkon a snahu. Fanda hrál velmi odpovědně a trpělivě, svého soupeře přehrál ve střední hře a koncovku s kvalitou navíc zkušeně dotáhnul do vítězného konce. Michal svého ratingově silnějšího soupeře nepustil do žádného tlaku a s přehledem uhájil remízu. Prokop na poslední desce sehrál zahájení bez vážnějších chyb. Chyby se naopak dopustil soupeř a ztratil střelce. Ve velmi zavřené pozici pak Prokop nenašel cestu, jak využít převahy jezdce k výhře (která tam byla!). Ale i tak cenná remíza. Vojta stál po zahájení opticky z našich skoro nejlíp. Svého soupeře strategicky přehrál, ale bohužel, když se pustil do zjednodušující kombinace, přehlídnul ztrátu kvality. Škoda toho - minimálně na remízu určitě měl. Mně soupeř odmítl remízu, kterou jsem nabídnul, když jsem ve slibně rozjetém útoku přešel kolem vyhrávajícího pokračování a pozice se srovnala. Soupeř ale remízu nevzal a naopak vzal dosti otráveného pěšce a druhému náporu na exponovaného krále už neodolal.
V neděli jsme to v Prachaticích měli podstatně těžší, protože soupeř na nás vyrukoval (snad poprvé v sezóně) prakticky v základní sestavě. Na rozdíl od nás, kteří jsme ze základu postavili jen čtyři hráče. Na posledních deskách zaskakovali mladíci. Soupeř tak měl na každé šachovnici minimálně 200 ELO bodů navíc (snad kromě soupeře Vládi, který měl více "jen" o asi 50 bodů). Svou kůži jsme ale nedali lacino! Zejména na prvních třech deskách se nám dařilo, když jsme ze tří možných bodů uhráli dva. Jana v nejdelší partii uhájila remízu na první desce s aktuálně nejsilnějším Jihočechem Honzou Havlíkem. Slávek dokonce porazil svého soupeře s 2300+! Já na třetí desce jsem si taky chvíli myslel, že stojím hodně dobře. A myslel si to i soupeř, který mi dvakrát nabízel remízu. Doma jsem si ale zanalyzoval, že jsem sice nestál špatně, ale na výhru taky ne, takže remíza byla zasloužena. Poslední půlbod přidal po solidní sicilské Fanda Liška, který se tak sám odměnil za svou obětavost. Ráno se na poslední chvíli omluvil Honza Grulo, a tak jsem Fandu málem tahal z postele do sestavy. Myslím, že se ani nestihnul nasnídat. Na čtvrté a páté desce to dlouho vypadalo spíše remízově, nebo nejasně a já bych u obou sázel spíše na remízu. Bohužel Pavel Dvořák doplatil na špatné hospodaření s časem a v časové tísní se nedokázal správně orientovat. Vláďa na páté desce pak až hrubkou v dámské koncovce odevzdal celý bod. Škoda toho - výsledek mohl být ještě hezčí. Franta Samec a Ondra na své soupeře dnes neměli, přestože taky bojovali. Podle papírových předpokladů to mělo být 0:8, takže 2,5:5,5 je pro nás úspěch.
29.11.2015 19:56:24
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one