Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Remíza na úvod nádstavbové části 2. divize

(10.2.2020 - Ladislav Sýkora)
Finálovou skupinu 2. divize o postup do 1. divize jsme zahájili remízou s aktuálně vedoucím celkem soutěže QCC Č. Budějovice C. Za remízu musíme být rádi, protože byla vybojovaná v sedmi lidech, když Honzovi Grulovi zdraví na poslední chvíli nedovolilo nastoupit.
Musím pochválit celý nastoupivši mančaft za to, že k partiím přistoupil velmi zodpovědně. Nenastoupili jsme zdaleka v nejsilnější sestavě a nakonec jsem vlastně jedinou porážku ze hry "zařídil" já, když jsem na soupeře sice zahrál "novinku" s obětí figury za dva pěšce a s určitou kompenzací v zahájení, ale pak jsem ve slušné pozici ztratil nit a posléze i kompenzaci a celou partii. Pořádnou práci odvedli kluci na prvních dvou deskách, kde s přehledem uremizovali vysoké favority s ELO 2100+. Zejména Ondra Fuciman poslední dobou překvapuje. Standartní výkon - tedy jasné přehrání soupeře - předvedl opět Vláďa Hochmann, který nejspíš aspiruje na titul "démon 2. divize":). Zajímavé šachy hraje i nadále Marek Novotný, který tentokrát vyhrál i přes ztrátu figury. Bezproblémových remíz dosáhli i Vojtové Hejl a Icha. Trochu je líto absence Honzy Grula, výhra nebyla daleko.
Věřme, že na další utkání v neděli 23.2. proti Kaplicím venku nastoupíme v trošku silnější sestavě a hlavně v osmi.
10.02.2020 19:55:07
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one