Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Remíza se Sokolem Tábor

(13.12.2015 - Ladislav Sýkora)
V posledním letošním prvodivizním utkání jsme doma "jen" remizovali se Sokolem Tábor B. Den předtím jsme ve čtyřech potrápili venku celek Počátek, přestože jsme dorazili jen ve čtyřech.
Proti Sokolu Tábor jsme nastoupili v poměrně silné sestavě. Ze základu nám chyběli jen dva hráči. Jenže soupeř přijel také v silné sestavě, a tak se očekával tuhý boj. Nakonec to skončilo remízou, i když poslední dvě partie vypadaly před koncem nadějněji pro domácí, než to nakonec skončilo.
Jen stručně shrnu. Na první desce to opticky vypadalo, že Jana má větší šance, než soupeř, ale nakonec rozhodl věčný šach. Na druhé desce to vypadalo dlouho tak nějak vyrovnaně, ale když jsem se chtěl podívat znovu, tak už to měl Jarda vyhrané. Honza Fiala na třetí šachovnici stál prostorově od začátku lépe a proměnil to také v celý bod. Slávek na čtvrté získal poměrně brzy pěšce, ale pak ve složité a dosti nepřehledné pozici výhodu vypustil. Já jsem na páté desce zahrál v zahájení několik optimistických tahů a zvláště jeden z nich mohl soupeř potrestat. Ale to viděl doma počítač - pravda je, že v partii, ani při následné analýze jsme jej se soupeřem neviděli. Soupeř poté zvolil také několik optimistických tahů a po vynucených výměnách jsem stál patrně na výhru, ale nenašel jsem správné pokračování. Partie pak při nestejných střelcích skončila remízou. Škoda toho. Byla to předposlední partie, která mohla rozhodnout o celkovém vítězství. Pavel Dvořák na šesté desce sehrál zahájení příliš optimisticky a jeho soupeř na něj vytasil oběť figury za brutální útok, kterým nakonec prorazil. Vláďa stál po většinu partie přinejmenším vyrovnaně. Jak to nakonec prohrál jsem neviděl. Honza Gutwirth se svým soupeřem remizoval a remízou tedy skončilo celé utkání.
Den předtím jsme ve čtyřech sehráli v Počátkách slušné utkání - zejména Fanda Liška (remíza na druhé šachovnici) a Ondra Fuciman (výhra po pěkném výkonu na třetí šachovnici) podali moc pěkný výkon. Prohráli jsme tedy jen o chybějícího hráče. Ale co se dá dělat. Je adventní čas a je toho spousta jiného na práci.
Takže zase po novém roce.
13.12.2015 20:50:13
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one