Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Remíza v posledním letošním divizním utkání

(21.12.2014 - Ladislav Sýkora)
V posledním letošním utkání remizovalo béčko ve 3. divizi doma s celkem Slovan J. Hradec C 2,5 : 2,5. Po podzimní části tak zůstávají naše divizní družstva bez porážky.
Stručně k průběhu utkání. Michal na čtvrté šachovnici si poměrně brzy zkomplikoval pozici nešťastným tahem střelce na d6, kterým sice kryl pěšce, ale nadlouho zabrzdil vývin dámského křídla. Toho soupeř ukázkově využil a útokem na Michalova krále rychle rozhodl partii. Můj soupeř (shodou okolnosti tentýž, jako před týdnem v Počátkách) si také brzy zkomplikoval situaci, když přehlédnul ztrátu jezdce. Pak se ještě snažil komplikovat situaci, ale už v obtížné pozici přehlédl dvojúder na věž s hrozbou matu a okamžitě vzdal. Všechny ostatní partie vypadaly i přes zjevnou snahu všech zúčastněných stále velice remízově a nakonec tak i dopadly.
Pro naše - z velké části mládežnické - družstvo není výsledek dvě výhry a dvě remízy ze čtyř podzimních utkání vůbec špatný. Po novém roce se můžeme pokoušet o prodloužení série bez porážky.
21.12.2014 18:46:24
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one