Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Remíza ve 3. divizi

(8.11.2014 - Ladislav Sýkora)
Ve 3. divizi opět hrálo mládežnické družstvo proti jinému mládežnickému družstvu. Tentokrát jsme hráli doma proti QCC Č. Budějovice G a po velmi napínavém průběhu nakonec přišla asi zasloužená remíza.
Na prvních třech šachovnicích jsme remizovali, když já jsem se snažil útočit proti sicilské, ale zaváhal jsem při útoku a nakonec jsem byl rád za remízu, když soupeř už stál líp. Na druhé desce Tomáš získal čistého pěšce, ale v taktických zápletkách nejprve sám ztratil figuru za druhého pěšce a poté soupeř zaobětoval svou figuru rovněž za dva pěšce a útok. Z toho ale nakonec nebylo víc, než remíza. Na třetí šachovnici byla pozice po většinu partie spíše lepší pro Michala. Po výměnách mu zbylo ve věžovce ale o pěšce méně, což nakonec stačilo na remízu.
Na čtvrté šachovnici hrál Ondra pozičně velmi pěkně a ve střední hře získal zdravého pěšce navíc a partii dotáhl do vítězného konce. Prokop na páté desce stál jak na houpačce chvíli dobře a chvíli špatně. Oba se soupeřkou zahráli docela dost nepřesných tahů, ale Prokop nakonec v počtu chyb "vyhrál" a partii nakonec ztratil. Pro děti to byly určitě hodně poučné partie. Na kroužku bude co rozebírat.
08.11.2014 22:19:54
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one