Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

S Hradcem i přes bojovný výkon prohra

(7.1.2018 - Ladislav Sýkora)
V 6. kole 1. divize jsme nastoupili proti Jindřichově Hradci v dosti oslabené sestavě. Ze základu jsme nastoupili jen čtyři a hrát museli i hráči z druhé poloviny soupisky. Kromě Honzy Fialy jsme všichni hráli proti soupeřům o 200 a více Elo bodům silnějším. Přesto jsme zabojovali srdnatě a po necelých dvou hodinách jsme dokonce vedli, když Honza Fiala svého soupeře (proti skandinávské) přejel jako parní válec. Velmi rychle se zjednodušily pozice Honzy Gutwirtha a Franty Samce. Soupeři nic zásadního nevymysleli, takže přišly dvě pěkné remízy. Zajímavé byly partie Zdeňka Straky a Vládi Hochmanna, kde si myslím, že oba naši stáli lépe. Nakonec obě partie, které se dohrávaly jako poslední, skončily remízou, ale výhry zase tak daleko nebyly. Zdeňkovu partii jsme pak ještě v restauraci rozebírali a bylo to velmi zajímavé. Zdeňkův soupeř tahal v celé partii za kratší konec, ale v dámské koncovce se bránil velmi šikovně. Naši mladíci se také nevzdali bez boje, ale převaha ve výkonnosti byla příliš znát. Michal Dvořák na poslední desce v už stísněné pozici ztratil věž a pak i partii. Ale s hráčem o 500 bodů silnějším mu není co vyčítat. Ondra Fuciman odolával dlouho, ale v koncovce se ukázal jeho střelec slabší oproti soupeřově jezdci. Já jsem hrál proti Svěšnikovově sicilské a ve střední hře jsem udělal několik optimistických tahů, z nichž jeden soupeř nakonec potrestal. I se ztrátou figury jsem se pokusil zremizovat využitím špatně postaveného krále soupeře a náznakem matového útoku. Soupeře to vskutku trochu zmátlo a v jednu chvíli mi nabídnul šanci na zpětný zisk figury. Sice by mi zůstal pěšec méně, ale ve věžové koncovce by to měl soupeř hodně těžké s prosazením. Bohužel jsem tuto možnost přehlédl a druhou už mi soupeř nenabídnul.
Prohra 3:5 s tak silným soupeřem asi nemůže mrzet. Bojovali jsme statečně a remíza nakonec nebyla až tak nedosažitelná... V dalších kolech holt musíme znovu zabojovat a snad i v silnější sestavě.
07.01.2018 18:41:29
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one