Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Šachový turnaj v Horním Skrýchově

(28.6.2018 - Vladimír Hochmann a Ladislav Sýkora)
V sobotu 23. června se odehrál v Horním Skrýchově zajímavý turnaj v rapidu, na kterém se hráčsky i organizačně spolu s hlavními organizátory - Pavlem Dominem a Pavlem Gřundělem - podílel místní "chalupář" Vláďa Hochmann. O turnaji pak napsal tuto zprávu:

Vysoko na nebi nad Horním Skrýchovem krouží dva velcí ptáci. Říkám: - to jsou černí čápi. To nejsou černí čápi, to jsou pilichové, opraví mne místní člověk. To byla pro mne novina. Co je to pilich, jsem se dočetl teprve následně na internetu. Jedná se o dravce z čeledi jestřábovitých. Párek těchto impozantních dravců má v Horním Skrýchově hnízdo. A právě název tohoto dravce (tedy „Pilich“), dávají místní obyvatelé do názvu zamýšlenému sportovnímu klubu, který by měl sdružovat asi tři sportovní oddíly v Horním Skrýchově. Jedním z oddílů by měl být oddíl šachu.

Pro propagaci šachu ve Skrýchově byl dne 23. června 2018 uspořádán „Přátelský hospodský turnaj“. Byl sehrán v hospodě „U Slámů“, a zúčastnili se ho příznivci založení šachového klubu z obce a blízkého okolí, tedy povětšinou hráči, kteří neměli se závodním šachem nic společného, dále se zúčastnilo pár kluků do jedenácti let z jihočeského kraje, kteří hrají šachy především v soutěžích pro mládež. Startovní listina obsahovala také několik dospělých hráčů organizovaných v jihočeských šachových klubech.

Jakoby z nebe spadnul, objevil se ve Skrýchově těsně před zahájením turnaje Martin Hejda, sekretář Jihočeského šachového svazu z Českých Budějovic, který se profesionálně ujmul vyhlašování nasazení hráčů v jednotlivých kolech a byl dále zárukou regulérnosti při řešení případných sporů. Jediným organizačním problémem turnaje ale bylo určit vítěze „Základní skupiny A “, kdy tři hráči dosáhli naprosto stejného výsledku ve skupině a stejného pomocného hodnocení. V turnaji nebylo nutné řešit žádné protesty.

Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů. Vítězem turnaje se stal po dobrém výkonu již výše zmíněný Martin Hejda z QCC České Budějovice, který prošel turnajem bez jediné ztráty. Druhé místo obsadil Vladimír Hochmann hrající v barvách domácích, tedy Horního Skrýchova. Na třetím místě překvapivě skončil po velmi dobrém výkonu neregistrovaný hráč Pavel Pícha – otec Lukáše Píchy z šachového oddílu Traxler Veselí nad Lužnicí. Ten, coby nejmenší a též nejmladší hráč celého turnaje skončil hned za tátou na čtvrtém místě. Zde je nutné podotknout, že Lukáš už má zkušenosti ze soutěží mládeže jednotlivců, tak i žákovských družstev a to až na krajské a republikové úrovni. Páté místo obsadil Oskar Plavec z Nové Včelnice – který dříve hrával šachy aktivně. Šestý skončil Ondřej Hejda – asi jedenáctiletý syn vítěze turnaje, který také rovněž asi překvapil starší účastníky turnaje výbornou hrou. Sedmý - dorostenec Jan Boukal ze Slovanu Jindřichův Hradec přijel na turnaj velmi dobře připravený, ale drobné zaváhání v základní skupině ho připravilo o boj ve finále o první až třetí místo. Z hráčů Horního Skrýchova skončil mezi prvními deseti hráči na osmém místě Pavel Domin a dalším – z více účastníků z Horního Skrýchova byl na jedenáctém místě pan Pavel Gřunděl.

Turnaj byl zahájen projevem starosty obce a pan starosta sledoval dění prakticky po celý turnaj až po jeho závěr. Poděkování sponzorům pronesl pan Pavel Gřunděl.

Turnaj se hrál ve znamenité atmosféře, organizace fungovala výborně. Hráči i přihlížející fandové byli velmi spokojeni a bylo spontánně vyjádřeno přání, aby se turnaj konal i příští rok.

Vladimír Hochmann


___
29.06.2018 19:20:38
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one