Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Skupinu o udržení jsme zahájili porážkou

(14.2.2019 - Ladislav Sýkora)
K prvnímu utkání skupiny o udržení se ve 2. divizi jsme vyjeli bohužel opět jen v sedmi. Vzhledem k sestavě soupeře by nám ale nejspíš osmý hráč body nepřiblížil. Porážka 1 : 7 byla vzhledem k výrazné ratingové převaze soupeře na všech šachovnicích vcelku očekávána a ten bod lze považovat spíše za úspěch. Nedá se říci, že bychom nebojovali a v některých partiích jsme ze zahájení nevyšli špatně. Marek na šesté desce měl dokonce v určitém okamžiku pravděpodobně vyhranou pozici. Já jsem (na první desce!) proti svému soupeři zvolil trochu netradiční postup ve hře dámským pěšcem ve snaze převést partii mimo teorii, a to se mi kupodivu povedlo bez ztráty kytičky až do okamžiku, kdy jsem neviděl krásný "útočný" tah 16)..., Jf8! Hlava mi prostě nechtěla postavit během pár tahů už druhého jezdce na "základní lajnu". Už v 11. tahu jsem totiž "zaútočil" tahem Jg8! No a tak jsem zahrál 16)..., Jb6 a soupeř mne pak jednoduše přetlačil. Možná - vyjde-li mi čas - zkusím mou i Markovu pozici trochu přiblížit v sekci "Partie".
Vláďa zahájil solidně, nikam se nehnal a několikrát přešel kolem zajímavých vylepšení pozice. Nicméně přišel jeden neopatrný tah věží a pozice se mu zhroutila. Z ostatních partií mě ještě zaujala Lukášova partie, kde šel Lukáš do boje vyzbrojen drakem v sicilské. Bohužel si nezkušeně zavřel střelce tak nešťastně, že soupeř měl vlastně svého jezdce navíc, a tím rozhodl partii. Jediný bod vydřel Ondra Fuciman, který dotáhnul partii do vyhrané věžové koncovky.
Tak snad do dalších utkání nastoupíme silnější a pokud možno v plné sestavě...
14.02.2019 21:31:31
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one