Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Solidní výkon ve Veselí nad Moravou

(13.9.2015 - Ladislav Sýkora)
Ve Veselí nad Moravou se konal 14. ročník opět slušně obsazeného memoriálu F. Křížka a M. Grabce v rapid šachu. Výprava z Veselí nad Lužnicí letos čítala jen tři borce. Ve dvaasedmdesátičlenném poli (včetně tří IM a tří FM) jsme byli nasazeni zhruba od poloviny dolů (34. Milan Pouch, 38. Ladislav Sýkora a 51. František Samec). Franta si uhrál zhruba svoje - slabší porážel, se silnějšími prohrával, ukořistil jednu remízu s hráčem 1900+ a se 3,5 body skončil na 56. místě. Mně se podařily dva husarské kousky, když jsem porazil hráče 2100+ a 2000+. V obou případech mi ale soupeři dost pomohli, když poněkud přepálili útok. Zejména Petr Kapusta z Kroměříže (2146) asi nebude na Veseláky od Lužnice rád vzpomínat, protože jej pár kol předtím zdolal i Milan. Ten začal ve velkém stylu a po třech kolech měl 2,5 bodu. Pak si ale vybral slabší chvíli uprostřed turnaje a tři nuly v řadě mu zkazily boj o přední příčky, na které určitě měl. Zejména prohraná partie po nemožném tahu v dobré pozici zamrzí. I tak si ale s pěti body polepšil o osm příček oproti nasazení na 26. místo. Mně pomohli bodově silní soupeři ještě k lepšímu umístění. S pěti body, ale lepším pomocným hodnocením jsem se vyhoupnul dokonce na 23. místo. Jelikož v cenovém fondu bylo zhruba 30 věcných cen, tak jsme si oba domu odvezli po dvou láhvích dobrého moravského vína. Navíc jsme jako dar od pořadatele obdrželi něco jemně vypáleného "na zdraví". Prozatím uschovám doma a vypijeme to na závěr sezóny:).
Turnaj to byl jako vždy příjemný, organizace výborná a prostředí přátelské. Na příští rok už ale určitě musíme vyrazit den předem, abychom se lépe aklimatizovali. Domácí avizovali, že kdybychom přijeli o den dříve, určitě bychom se nenudili... No a nemuseli bychom vstávat v neděli v pět ráno:(.
Brzy snad přibude pár fotek.
29.09.2015 21:18:15
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one