Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Šťastné rozuzlení ve 2. divizi

(1.2.2022 - Ladislav Sýkora)
Poslední kolo přineslo šťastné rozuzlení pro naše áčko, když náš soupeř nastoupil pouze v šesti hráčích a ještě navíc spíše z druhé poloviny soupisky. Naše družstvo (po dlouhé době opět v osmi!) tak celkem bez problémů dokráčelo k nečekanému, ale jasnému vítězství v poměru 6:2, i když ani my jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě. Velmi dobré výkony odvedli zejména Ondra Fuciman, který svého houževnatého soupeře přetlačil po dlouhé strategické bitvě, když vystupňoval zpočátku jen neznatelnou výhodu v koncovce těžkých figur a také Marek Novotný, který hrál proti ratingově nejsilnějšímu soupeři a vůbec k ničemu jej nepustil. Zasloužená remíza. Solidní partii odehrál Jarda Pekarovič na první desce a dost snadnou úlohu měl Vojta Hejl na čtvrté šachovnici, kterému soupeř prakticky bez odporu odevzdal partii už kolem patnáctého tahu. Já i Honza Pávek jsme odehráli poměrně divoké partie, kde se střídaly výhody na obou stranách, ale i my jsme nakonec přidali po půlbodech.
Výhra nám zajistila účast ve skupině o postup a vzhledem ke vzájemným zápasům jsme na tom dokonce z naší základní skupiny nejlépe. V tabulce skupiny o postup jsme třetí jen o jeden zápasový bod za celky QCC a Slávií JÚ z Budějovic.
Odkaz na tabulku a výsledky opět najdete v sekci Soutěže družstev.
Šachu zdar!
___
___
01.02.2022 21:11:01
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one