Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Traxlerův memoriál se po dvouleté pauze vydařil

(5.6.2022 - Ladislav Sýkora)
Po dvou covidových letech se letos ve Veselí nad Lužnicí opět uskutečnil memoriál P. Karla Traxlera v rapid šachu. Byl to již 13. ročník. Oproti předchozím rokům nastala jen jedna změna, a to, že partie 2. až 7. kola se započítávají na rapidový FRL i LOK. Partie 1. kola se jako tématická s pozicí Traxlerova útoku na zápočet neodesílá.
Jinak bylo vše při starém. Příjemný turnaj s bohatým věcným cenovým fondem díky městským sponzorům. O vítězství se bojovalo až do samotného závěru. Startovalo 46 hráčů v rozmezí 11 až 76 let. Role hlavního rozhodčího se zhostil Milan Durchan.
Vítězem se stal Petr Vičar z TJ Pankrác (ale jinak Veselan z Moravy) před FM Štěpánem Papáčkem z Třeboně a Jiřím Procházkou ze Sokola Praha Vršovice. Bramborová medaile zbyla na domácího Milana Poucha, který uhrál 5,5 bodu, tedy stejně, jako druhý a třetí, jen s horším pomocným hodnocením. Štěpán Papáček kromě 2. místa se stal nejúspěšnějším seniorem (S60). Cenu pro nejlepší hráče do ELO 1900 získal Václav Novák ze Strakonic, do 1600 Miroslav Fürbacher z Písku a 1300 domácí Pavel Pícha. Z Veselí se účastnilo celkem 12 borců, z toho 5 od Lužnice a 7 z Moravy (včetně vítěze). Nejdál to měli na turnaj účastníci z Rychvaldského spolku šachového.
13. ročník je za námi a tak se těšme zase za rok!
05.06.2022 21:33:25
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one