Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Třetí výhra ve 2. divizi a postup do skupiny o postup

(28.1.2020 - Ladislav Sýkora)
V neděli se nám podařila věc, o které se nám vloni ani nesnilo. Výhrou v závěrečném kole základní skupiny A nad céčkem Strakonic jsme si zajistili čtvrté místo ve skupině a postup do finálové skupiny o postup do 1. divize.
Výhra 4,5 : 3,5 se ale nerodila lehce. Ratingově jsme sice měli na většině šachovnic převahu, ale po šesti skončených partiích jsme prohrávali 2,5 : 3,5. Naštěstí ty partie dohrávali velezkušení borci Milan Pouch a Vláďa Hochmann. Milan je v posledních letech naše velká jistota. Zato Vláďův letošní výkon se nedá označit jinak, než bomba! Po vlažném začátku sezóny se "rozstřílel" posledních pět soupeřů prostě smetl ze šachovnice. Možná trošku přeháním, ale co jsem viděl, to jsem viděl:). Se ziskem 5,5 bodu je také zdaleka nejúspěšnějším sběračem bodů a jako jedn z mála odehrál všech sedm partií. Na rozdíl od loňska většina hráčů má letos bilanci 50 % a více, i když někdo odehrál třeba jen jednu partii. Mile překvapil Ondra Fuciman, který na druhé, resp. třetí šachovnici získal 2 body ze tří partií bez prohry. Nečekaně také boduje loňský nováček Marek Novotný (3,5/6). Stabilní výkony podávají první tři hráči na soupisce, kteří v sumě nasbírali 8 z 9 možných bodů.
Ale krátce k utkání. Moc jsem jej nesledoval, protože jsem se hodně snažil nezkazit další partii, což se nakonec s přispěním soupeře povedlo. Ale hodnotím všechny partie a výkony vysoko. I ty prohrané, které byly vesměs bojovné a ostré, ale kde štěstí nakonec přálo soupeřům. Vojtovi jsem koneckonců sám doporučil pokračovat v partii po soupeřově nabídce remízy, protože to bylo hodně zkraje a Vojta vůbec nestál hůř. A prvních pět desek: Milan solidní výkon, stejně jako Vláďa a také Jarda Odehnal remizoval ve spíše lepší pozici, ale bohužel neprůstřelné. Ondra hrál jako obvykle velmi ostře a nápaditě. Mně se soupeř tak trochu porazil sám, když se nemohl rozhodnout, zda dát dva jezdce za věž a pěšce, ale s nadějnými vyhlídkami na útok. A váhal tak dlouho, až příležitost skončila a nakonec už v mírně horší pozici přehlédl taktický obrat se ztrátou kvality.
Můj výkon tedy nic moc, ale bod dobrý. Určitě mnohem zajímavější a efektnější byly třeba partie Vládi, nebo Ondry.
V sekci soutěže družstev už jsem přidal odkaz na novou finálovou skupinu.
Mimochodem výsledná tabulka základní skupiny A vypadá už od pohledu velmi vyrovnaně. Prvních pět celků se vešlo do rozmezí jediného zápasového bodu a o pořadí na 3. až 5. místě rozhodovalo až partiové skóre, kde pátý Sokol Tábor zaostal jen jeden půlbod za námi a jeden bod za třetím Jindřichovým Hradcem. Pro někoho možná na infarkt...
Tak teď trocha odpočinku a pak s klidnou hlavou na finálové soupeře! Šachu zdar!
---


---
28.01.2020 22:41:38
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one