Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Trochu smolná prohra

(4.11.2019 - Ladislav Sýkora)
V neděli jsme svedli sice napínavý, ale nakonec smolný zápas s celkem DDM Písek. Utkání to bylo víceméně vyrovnané co se týče síly družstev, přestože nám chyběla prakticky celá špička soupisky a soupeřům naopak z čela soupisky chyběl jen jeden hráč. Přesto nakonec první dvě šachovnice získaly 1,5 bodu a bohužel naprázdno jsme vyšli uprostřed sestavy, kde jsem - pravda i od sebe - čekal nějaké body, či alespoň půlbodíky.
Jednotlivé partie jsem neměl moc šanci v průběhu sledovat, protože jsme v sicilské s opačnými rošádami se soupeřem oba slušně útočili a vyžadovalo to od obou soustředění naplno. Já jsem bohužel pro rozvoj svého útoku vybral v šestnáctém tahu h5, namísto f5!, kterým bych na delší dobu soupeře zaměstnal s docela slušnými vyhlídkami. Tak jsem svůj útok naopak zbrzdil a nechal rozjet soupeře, což se mi nakonec nevyplatilo. Ale bojovné to bylo až do konce. Jinak za výkon i výsledek zaslouží pochvalu určitě všichni čtyři bodující a nejvíc asi Ondra Fuciman, který udržel remízu v dosti ošemetné pozici. Tomáš dle vlastních slov to měl tak trochu jako na houpačce, ale nakonec se v zápletkách zorientoval lépe, než soupeř. Na posledních dvou šachovnicích se naši borci sice nehnali do útoků, ale nemilosrdně ztrestali chyby soupeřů. Co se týče zbývajících - nakonec neúspěšných partií, tak tam jsem neměl dojem, že bychom stáli nějak špatně. Ve dvou případech o výsledcích bohužel rozhodlo chvilkové zaváhání v jinak vyrovnaných pozicích. Prohra nejtěsnějším rozdílem mrzí, protože výkony byly spíše slibné. Ale to se stává a musíme to hodit za hlavu. Příští sobotu zajíždíme na Sokol do Tábora a tam by snad mohli nastoupit opět obě táborské posily i kapitán:-).
___


___
04.11.2019 19:41:43
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one