Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

Úspěšný šachový víkend

(14.10.2019 - Ladislav Sýkora)
Nerad bych to zakřiknul, ale letošní vstup do šachové sezóny nebyl vůbec špatný. Mládežnické béčko sice už před týdnem jasně prohrálo ve 3. divizí s Třeboní - ta je ale největším favoritem na postup, takže žádná tragédie. Potěšitelná je remíza Matyáše Kostelníka s papírově silnějším soupeřem. V sobotu pak ve Veselí proběhl bez problémů 1. turnaj mládeže ze série velkých cen Jihočeského kraje. Ani zde si naši nevedli špatně. Marcelka Miklová skončila ve své skupině na bronzovém stupínku, když prohrála pouze jedinou partii s celkovým vítězem. Ostatní děti z Veselí sice výrazněji nezazářily, ale přibližně obhájily své ratingové nasazení.
No a největší radost pro Veselí zařídilo áčko výhrou 5:3 venku nad Silonem (nyní správně SK Sezimovo Ústí) ve 2. divizi. K utkání by se toho dalo hodně napsat, protože bylo velmi napínavé. K vidění byly dva velmi nečekané úniky hrobníkovi z lopaty (po jednom na každé straně). Zejména "šílená" dáma Jardy Odehnala, domáhající se vlastního vzetí za každou cenu (tedy vlastně za cenu patu:-)) okolostojící velmi pobavila. Ne už tak soupeře s jezdcem a dvěma pěšci navíc a rýsujícím se dvojtahovým matem. Naopak soupeře určitě potěšila nezkušenost Marka Novotného v koncovce s dámou proti třem pěšcům. Na tyto dvě remízy se rozhodně nesázelo :-). Hodinu před koncem utkání to ale vypadalo, že budeme horkotěžko bojovat o remízu, protože kromě "ztracené" partie Jardy Odehnala to nevypadalo vůbec růžově ani s partií dalšího Jardy - Hejla na první desce. Jediný, u koho to v průběhu partie vypadalo nadějně a postupně stále lépe, byl Milan Pouch, který také nakonec velmi jistě "zavěsil". Předtím už se ale karta zcela obrátila na 1. šachovnici. Možná by měl o obratu něco víc napsat sám Jarda, protože to bylo nějak ráz na ráz. Ani vlastně nevím, jak k tomu došlo. Mne osobně ještě potěšila velmi solidní remíza Lukáše Píchy se svým velmi zkušeným soupeřem. A také Vláďa Hochmann svého soupeře dost tlačil a vlastně jej k ničemu nepustil. Partii Tomáše Válka jsem moc neviděl.
Teď hlavně neusnout na vavřínech, další soupeři ať už se třesou!
___
___
14.10.2019 19:37:06
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one