Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V 1. divizi konečně výhra

V neděli se nám konečně podařilo urvat body za výhru doma proti oslabenému Jindřichovu Hradci nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5.
Soupeř přijel pouze v sedmi lidech, což nám velmi pomohlo. Na poslední chvíli nám vypadla ze sestavy Jana Maříková a do sestavy tak naskočil náhradník Ondra Fuciman. Svou premiéru v 1. divizi Ondra začal šťastně - soupeř se nedostavil :-). Jeho bod se nakonec ukázal být velmi důležitý.
Na první desce zahrál opět skvěle Jarda Hejl, kterému sice soupeř v závěru daroval hrubkou věž, ale i předtím už stál Jarda líp a podle mne bylo jen otázkou času, kdy to protlačí do výhry. Jarda se dostává do výborné formy a 1. deska mu evidentně sedí. Na 2. šachovnici sehrál Honza proti svému soupeři poměrně ostrou partii, kde zřejmě přešel kolem vítězného pokračování a "pouze" zremizoval. Slávek na 3. desce měl také komplikované postavení, ale soupeř se třemi minutami na hodinách vzal remízu - která byla rozhodující na 4,5. Já jsem se po několika nepřesnostech v zahájení dostal pod tlak soupeřových centrálních pěšců. Pak však soupeř nenašel správnou cestu k udržení výhody a naopak mu začal viset postouplý pěšec. Protože ale měl kompenzaci ve dvojici střelců, dali jsme to za remis. Na páté šachovnici udolal soupeř v dámské koncovce našeho hosta Pavla Dvořáka. Honza Gutwirth na sedmé šachovnici odolával soupeřovu útoku tak dlouho, až soupeř zaobětoval nekorektně kvalitu. Pak už to mělo rychlý konec. Franta Samec prohrál proti silnému soupeři také až v koncovce.
Ve třetí divizi jsme bohužel nastoupili bez jednoho hráče, protože Tomáš Tichý se na poslední chvíli omluvil z vážných rodinných důvodů. Je to škoda, protože soupeř nastoupil ve velmi hratelné sestavě a s Tomášem na první desce to mohlo vypadat úplně jinak. Takhle jsme prohráli v Soběslavi 1,5:3,5. Potěšili výsledkem Michal Dvořák a Vojta Icha.
(17.11.2015 - Ladislav Sýkora)
17.11.2015 11:39:15
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one