Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V 1. divizi prohra se Strakonicemi

(8.12.2013 - Ladislasv Sýkora)
Letošní výkony v 1. divizi si zatím za rámeček dát určitě nemůžeme. Hosté ze Strakonic sice byli papírově mírnými favority, ale že to bude po šesti odehraných partiích 0,5:5,5, to by se nám stávat nemělo. Bohužel jsem k tomu tentokrát přispěl i já svou nulou, když jsem nedokázal udržet víceméně remízovou pozici a hrubým přehlédnutím jsem kombinačně ztratil celou figuru. Ještě, že alespoň Slávek Mařík a Milan Pouch nakonec dokázali své soupeře přehrát a zmírnit tak krutou porážku. Věčná škoda, že Milan nemůže kvůli vzdálenosti nastupovat častěji. Tuším, že to je jeho šestý bod za nás v první divizi v řadě!
O porážkách ostatních v podstatě nemám co psát, protože jsem ty partie moc neviděl. Jen vím, že Franta se nechal černými zatlačit ve hře dvou jezdců v obraně do kruté defenzívy a vynuceně odevzdal figuru. Pochvalu zaslouží kromě výše zmiňovaných Milana a Slávka ještě Vláďa Hochmann, který se vymanil z mírně horší pozice a v totálně zablokované pozici zremizoval.
Tak snad na nás v novém roce zase sedne trochu štěstí.
08.12.2013 20:03:36
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one