Pokud máte jakékoliv konstruktivní připomínky k obsahu těchto stránek, kontaktujte správce na adrese: fija.chessman@centrum.cz
Vítejte na stránkách šachového klubu Veselí nad Lužnicí
Image.jpg

V 1. divizi stále tápeme

(22.11.2016 - Ladislav Sýkora)
K remíze ve druhém kole se Spartakem Sezimovo Ústí jsme opět nepřidali v 1. divizi žádný zápasový bod. Na rozdíl od béčka ve 3. divizi, které poněkud překvapivě jde od vítězství k vítězství.
Proti Strakonickému áčku jsme po pravdě neměli podle ratingu moc šancí. Kromě Jany jsme měli všichni soupeře tabulkově podstatně silnější a podle toho to také dopadlo. Potěšitelné byly výkony bodujících hráčů. Jana na 1. desce podala svůj standartní výkon a soupeře bez problémů přehrála (alespoň já to tak viděl). Velmi překvapil na osmé desce Ondra Fuciman, který se svým podstatně zkušenějším a o 400 bodů silnějším soupeřem odehrál více, než vyrovnanou partii a nakonec dal remízu s pěšcem navíc. Já jsem s ohledem na soupeřovy kvality tentokrát zvolil velmi rozumně přestřelku na šachovnici už v zahájení s výměnou prakticky všech figur až na jednu věž a spoléhal jsem se, že věžovky končívají remízou, kterou jsem také záhy nabídnul. Soupeř, který stál po přestřelce opticky lépe, to nechtěl přijmout a tak se hrálo. Nakonec naše partie skončila remízou jako poslední. Myslím, že jsem dokonce stál chvíli lépe a pravděpodobně jsem přehlédl jedno nadějné pokračování před časovou kontrolou, ale jak už jsem řekl, věžovky končívají remízou. Přesto jsem byl se svým výkonem po dlouhé době spokojený.
Ve 3. divizi jsme tentokrát hráli proti přibližně vyrovnanému soupeři, a proto poměrně vysoká výhra 3,5:1,5 těší. Já jsem sice horkotěžko zachraňoval remízu ve velmi ostré pozici, kde jsem ale tahal za kratší konec proti nadějnému mladému soupeři, ale Tomáš Tichý, Ondra Fuciman i Vojta Icha své soupeře bez větších problémů přehráli. Jediný Prokop Nestával svou partii prohrál, když doplatil na chyby v zahájení. Je pravda, že opravdu těžcí soupeři nás ještě čekají, ale ani ti nás už po dosavadních výsledcích určitě podceňovat nebudou.
22.11.2016 21:19:16
jan.fialamail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one